Україна і світ

Білоруського опозиціонера Віктора Бабарика етапували до колонії в Новополоцьку

Білоруського опозиційного політика, колишнього голову правління Белгазпромбанку Віктора Бабарика, який претендував на участь в президентських виборах в Білорусі і був звинувачений і засуджений за отримання хабарів та відмивання грошей, етапували з Мінська до виправної колонії №1 в Новополоцьку.

Адвокати дізналися про етапування свого підзахисного раніше 12 липня, коли звернулися в мінський СІЗО-1, щоби його відвідати.

– Сьогодні вранці захисники Віктора Бабарика звернулися в СІЗО-1 м Мінська для відвідування підзахисного (минулого разу вони відвідували його там в п’ятницю 9 липня). Однак їм повідомили, що Віктора Бабарика етаповано в ІК-1 в Новополоцьк, – повідомив телеграм-канал колишнього виборчого штабу політика.

Напередодні захисника Віктора Бабарика Дмитра Лаєвського виключили з Колегії адвокатів. Віктор Бабарико в недавньому листі писав про адвокатів, як про справжніх професіоналів.

– Вони – справжні професіонали і люди. Тобто яскравий приклад попадання в правильну вибірку: професіонал-людина, – зазначав Бабарико.

6 липня Верховний суд Білорусі засудив Бабарика до 14 років позбавлення волі. Його захист збиралася оскаржити вирок в порядку нагляду.

Віктору Бабарику присудили 14 років

Очільника Белгазпромбанку та екс-кандитата в президенти Віктора Бабарика до 14 років в’язниці.Його звинувачують у нібито отриманні хабаря в особливо великому розмірі, а також у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом.

Вирок оголосили Бабарику 6 липня на виїзному засіданні в суді Московського району Мінська.

Банкіра звинуватили в отриманні хабаря та легалізації коштів. Сам опозиціонер не визнав вину та назвав справу політично вмотивованою.

Водночас місцевий прокурор просив засудити Віктора до 15 років позбавлення волі.

За даними білоруських слідчих, із 2004 року Бабарико та його помічники систематично отримували хабарі.

Також правоохоронці вважають, що за 16 років топ-менеджери Белгазпромбанку отримали від корпоративних клієнтів понад $11,8 млн.

Джерело: Офіційний телеграм-канал Віктора Бабарика

Фото: TUT.by

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-12 16:05:58

Back to top button