Україна і світ

Білий дім просить у Конгресу $886 млрд на оборону у 2024 році, $300 млн виділять Україні

Білий дім скерував Конгресу США проєкт оборонного бюджету на 2024 фінансовий рік, який передбачає рекордні в мирний час витрати в розмірі $886 млрд.

Згідно з проєктом, $842 млрд будуть спрямовані на потреби Пентагону і $44 млрд на програми, пов’язані з обороною, Федеральному бюро розслідувань, Міністерству енергетики та іншим відомствам.

Загальна сума видатків на оборону на 2024 рік на $28 млрд перевершить бюджет 2023 року.

Зараз дивляться

Проєкт оборонного бюджету США вперше передбачає закупівлю ракет та інших боєприпасів за багаторічними контрактами. За даними ЗМІ, це може бути пов’язане з підготовкою до потенційного військового конфлікту з Китаєм.

Також бюджет прискорює темпи закупівлі Пентагоном винищувачів п’ятого покоління F-35, які будуть основою повітряної могутності США в найближчому майбутньому, передбачає модернізацію ядерної “тріади”, суднобудування і розвиток космічного потенціалу.

Допомога Україні з боку міністерства оборони США в проєкті бюджету на 2024 фінансовий рік залишилася такою ж, як і в попередньому році – $300 млн.

Як пояснили у відомстві, у випадку необхідності додаткового фінансування Києва може бути підготовлений ще один додатковий запит.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-14 01:40:52

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин