Україна і світ

Без опіоїдів: вчені дізнались, як блокувати хронічний біль


Вчені університету Лінчепінга в Швеції зробили важливе відкриття – вони визначили точне розташування кальцієвого каналу, який відіграє ключову роль у передачі сигналів під час хронічного болю.

Результати дослідження було опубліковано в журналі Science Advances.

Що таке хронічний біль

Хронічний біль — це стан, при якому біль триває довше трьох місяців, що може суттєво впливати на фізичний і психоемоційний стан людини.

Виникнення хронічного болю може бути пов’язане з кількома факторами. Наприклад, внаслідок пошкодження тканин після травми або операції.

Або через артрит, фіброміалгію, діабетичну нейропатію, стрес або депресію.

Одним із методів лікування хронічного болю є використання опіоїдів — потужних знеболювальних препаратів, які діють на опіоїдні рецептори в мозку, зменшуючи сприйняття болю.

Проте їх використання при хронічному болю викликає багато суперечок через ризик розвитку залежності та інших побічних ефектів.

Результати дослідження

Щоб дізнатися, як G-білки, які вивільняються опіоїдами, можуть регулювати активність кальцієвих каналів, відповідальних за електричні імпульси та вивільнення молекул, що передають сигнал наступній нервовій клітині, дослідники вивчали механізми дії морфіні і героїну.

Протягом наукового експерименту вони знайшли специфічну ділянку кальцієвого каналу CaV2.2, на яку можуть націлюватися нові препарати для полегшення болю.

Це дозволить зменшити залежність від опіоїдних препаратів та розробити нові більш ефективні і безпечні ліки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-21 11:44:00