Без альтернативи: опозиція Німеччини виступає за розгортання іноземних військ в Україні
У Німеччині вважають, що сьогодні немає альтернативи розміщенню солдатів Бундесверу в Україні після закінчення війни.
Про це заявив німецький опозиційний політик із ХДС Родерік Кізеветтер, який відповідає за питання безпеки, слова якого наводить видання schwaebische.
Розміщення військ Німеччини в Україні
– Як країна з найсильнішою економікою в Європі, Німеччина має бути готовою зробити вагомий внесок у підтримання миру і європейську архітектуру безпеки, – заявив Кізеветтер.
На його думку, Німеччина зобов’язана взяти участь в Україні “у відповідний час із добре оснащеними військами”. Виключати таку можливість було б недбало, додає політик.
Він також вважає, що “ядерна парасолька НАТО” має поширюватися і на територію України. Кізеветтер вважає, що участь Німеччини має відбуватися в рамках ЄС і НАТО.
– Миротворчі сили ефективні та реалістичні з урахуванням наших обмежених матеріальних і людських ресурсів у Європі, якщо миротворчість може бути інтегрована в європейську та трансатлантичну архітектуру безпеки і, таким чином, у НАТО, оскільки ядерна парасолька поширюватиметься і на Україну, – заявив німецький політик.
Інша політикиня з колишньої владної коаліції, Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн з ВДП, яка одночасно є головою комітету Європарламенту з оборони, навпаки, ухилилася від ухвалення зобов’язань щодо розгортання німецьких військ в Україні.
За її словами, у майбутніх мирних переговорах “ні Росія, ні США не повинні одноосібно ухвалювати рішення над головами Європи”. ЄС має сам узяти на себе відповідальність, вважає Штрак-Ціммерманн. Більше можна буде сказати тільки після закінчення військових дій, додала вона.
Що думають німці про солдатів Бундесверу в Україні
Згідно з останнім опитуванням громадської думки, яке проводив інститут Yougov, більшість німців (56%), виступили б за розміщення в Україні міжнародних миротворчих сил у разі припинення вогню. При цьому тільки 23% виступають за участь німецьких солдатів, коли ж 33% не хочуть їхньої участі.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Наразі НАТО обговорює, як можна забезпечити припинення вогню. Однак немає жодних ознак того, що вогонь може припинитися в осяжному майбутньому. Тому канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) висловився проти обговорення питання про миротворчі сили.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 20:05:00