Бернар Анрі-Леві закликав країни Африки обрати в друзі Україну, а не Росію
На південь від пустелі Сахара в Африці існує “дивна, ганебна і потенційна сліпота” щодо війни Росії проти України. Таким чином африканські держави не бачать наслідків, з якими можуть зіштовхнутися, обираючи собі у країни-друзі Росію.
Про це пише відомий французький письменник та філософ Бернар-Анрі Леві в колонці для американської газети Wall Street Journal.
– На значній частині вашого континенту, особливо в його зоні на південь від Сахари, панує дивна, ганебна і потенційно трагічна сліпота щодо війни проти України, – пише він.
Філософ зазначає, що сьогодні Росія оббирає природні ресурси Африки (золото, уран і бавовна), а натомість дає країнам Африки залишки своїх поганих вакцин за завищеними цінами.
– Відмовляючись бачити реальність і приймаючи брехню пропаганди Путіна, ви прив’язуєте себе до людини, яка не є вашим другом, – пише він.
Стаття Леві у газеті WSJ вийшла після саміту Росія-Африка в Санкт-Петербурзі, який проходив 27-28 липня. Тоді на зустріч до російського президента Володимира Путіна приїхало менш ніж 20 з 54 голів держав і урядів Африки. Інші ж прислали свої делегації. Детальніше про саміт Факти ICTV писали в матеріалі про те, як Путін намагався підкупити африканських лідерів зерном після виходу Росії із зернової угоди.
Французький філософ вказує, що з початку війни Росії проти України, чимало країн Африки взяли курс, у кращому випадку, на утримання та нейтралітет, а в гіршому – “на союз із вбивчим російським режимом.
Це, на думку Леві, залишається для нього незрозумілим, враховуючи історію африканських держав з багаторічною боротьбою за незалежність від метрополій.
За словами філософа, Росія підтримує антизахідну риторику разом зі своєю колоніальною політичною практикою щодо західних країн Африки. Ба більше, Кремль намагається звинувачувати у “неоколоніалізмі” саме країни Заходу, покликаючись на їхнє імперіалістичне минуле. Леві також не розуміє, чому африканські держави ігнорують російський вплив через приватну військову компанію Вагнер, яка розгорнута у Центральноафриканській Республіці та Малі, та, ймовірно, причетна до держперевороту в Нігері.
Бернар-Анрі Леві на своїй сторінці у Twitter додав, що Росія залишається “країною колонізатором”.
– Я був в Одесі в Україні, коли 17 африканських лідерів відвідали Путіна в Петербурзі. Це була ганьба, початок самогубства і моральне заперечення найкращого в африканській історії. Хоробра Африка! Росія – країна колонізаторів! Ви повинні рухатися і підтримувати Зеленського, – додав він.
I was in #Odesa, #Ukraine, when 17 African leaders visited #Putin in Petersburg. It was a shame, the start of a suicide & a moral denial of the best of African history. Brave Africa! #Russia is a colonialist country! You have to move and support #Zelensky https://t.co/vjDztLanuR
— Bernard-Henri Lévy (@BHL) August 1, 2023
Разом із тим, лідери країн Африки ані під час саміту, ані після його завершення, не змогли відновити роботу зернового коридора в Чорному морі, як і прогресу в питанні врегулювання російсько-української війни. Ба більше, під час пропагандистської риторики РФ про колоніалізм, російська армія продовжувала завдавати ударів по портовій інфраструктурі України, яка б мала забезпечувати експорт українського зерна, зокрема і до африканських країн.
– Сучасна Африка є континентом майбутнього і має величезну історичну відповідальність на світовій арені. Її місце поруч з українцями. Підтримуйте Україну, мої африканські друзі, – резюмував Леві у своїй статті.
Зазначимо, що Бернар-Анрі Леві є письменником та філософом. Також він автор та режисер документальної стрічки Слава Україні та книги Воля бачити: повідомлення зі світу страждань і надії. З початку повномасштабної війни в Україні Леві неодноразово приїжджав до України та відвідував, зокрема, лінію фронту.
Фото: Bernard-Henri Lévy
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-08-03 22:26:09