Україна і світ

Байден розкритикував президентів Китаю та Росії через відсутність на саміті COP26

Президент США Джо Байден розкритикував президентів Китаю та Росії – Сі Цзінпіня та Володимира Путіна – за те, що вони не були на кліматичному саміті COP26 в Глазго.

Байден назвав клімат гігантською проблемою, яку Китай вирішувати відмовився.

– Те саме з Росією та Путіним. Той факт, що Китай намагається відстояти нову роль у світі як світового лідера, зі зрозумілих причин – не проявляється, – додав він.

Байден назвав відсутність Сі Цзіньпіна великою помилкою. Він сказав те саме про Путіна, заявивши, що дика місцевість у Росії горить, а російський президент зберігає мовчання з цього приводу.

Водночас і Росія, і Китай направили делегації. Уточнюється, що на конференції в Глазго зібралися понад 120 лідерів.

Наразі Китай є найбільшим у світі джерелом викидів вуглекислого газу. За ним – США. Росія посідає п’яте місце після ЄС та Індії.

Що передувало: 31 жовтня Байден звинуватив Росію та Китай у розчаруванні рівнем відданості лідерів G20 боротьбі зі зміною клімату.

На кліматичній конференції у Глазго президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом США Джо Байденом ситуацію на Донбасі.

1 листопада Володимир Зеленський обговорив безпекову ситуацію на Донбасі з Ангелою Меркель, яка продовжує виконувати обов’язки канцлера Німеччини. Також лідери держав говорили про шляхи подолання енергетичної кризи в Європі.

А під час зустрічі з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо Володимир Зеленський обговорив спрощення поїздок до Канади для українців.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-03 08:46:53

Back to top button