Україна і світ

Авіакатастрофа МАУ: Іран не допустив Україну до допиту підозрюваних

На переговорах у Тегерані щодо справи авіакатастрофи літака МАУ, яка сталася 8 січня 2020 року, іранська сторона не допустила Україну до допиту підозрюваних, посилаючись на державну таємницю.

Про це повідомив заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

 – Військова прокуратура Ірану посилається на державну таємницю. Але я вважаю, що факт позбавлення життя 176 осіб шляхом застосування військової техніки, серед яких окрім іранців також громадяни України, Канади, Європейського Союзу, Афганістану не може бути державною військовою таємницею, – наголосив він.

За словами заступника генпрокурора, Іран та Україна також домовились, що іранська сторона відповість на усі українські запити.

Катастрофа літака МАУ сталася 8 січня 2020 року у Тегерані. На борту було 176 людей, з них 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих були 11 громадян України.

Іран визнав, що літак помилково збили іранській військові.

Наприкінці липня чорні скриньки збитого літака відправили до Парижа для розшифрування. У серпні Україна завершила перший етап переговорів з Іраном щодо виплат компенсації родичам загиблих у авіакатастрофі літака МАУ в Тегерані. Міністром закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф запевнив, що іранська сторона забезпечить однакові компенсації усім родинам загиблих.

Наразі Україна веде переговори щодо цієї справи та з’ясовує усі обставини катастрофи.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-12 13:16:58

Back to top button