Україна і світ

Авіакатастрофа Ан-26 під Чугуєвом – останні новини

Літак Ан-26 впав під Чугуєвом і загорівся увечері 25 вересня. На борту було 27 осіб (7 членів екіпажу і 20 курсантів).

Число загиблих в авіакатастрофі у Харківській області збільшилася до 26 осіб. Станом на 10.50 потерпілий, який перебував у лікарні у вкрай важкому стані, помер.

На місці катастрофи розгорнуто пункт психологічного забезпечення. У пункті фахівці Служби порятунку надають психологічну допомогу родичам загиблих.

26 вересня в Україні оголошено Днем жалоби.

Оновлено в 12.15. 26 вересня, відбудеться позачергове засідання Кабінету міністрів України через катастрофу літака поблизу аеродрому в Чугуєві Харківської області.

Оновлено в 11.30. Держава повинна забезпечити лікування потерпілого курсанта і надати компенсації родичам загиблих, заявив президент України Володимир Зеленський.

– Україна не забуває своїх героїв. Наполягаю на тому, щоб причини цієї авіакатастрофи були оперативно з’ясовані, а розслідування було об’єктивним і неупередженим.

Оновлено в 11.00. Літак Ан-26 в цьому році отримав продовження терміну експлуатації на 2 роки.

Інформація щодо літака Ан-26Ш, який зазнав катастрофи під Чугуєвом на Харківщині, ніби не був готовий до виконання польотів і планувався відправитись на ремонт.

Оновлено в 10.50. Пілот літака Ан-26, який зазнав катастрофи в п’ятницю під Чугуєві Харківської області, був досвідченим льотчиком.

– Льотчик був досвідчений, він знав цей аеродром, як свої п’ять пальців, і міг сідати на нього, напевно, наосліп. Після п’ятого чи шостого зльоту льотчик повідомив диспетчеру, що у нього є неполадки в лівому двигуні, проте залишався досить спокійним і готувався заходити на посадку на одному двигуні, що є штатною ситуацією – її відпрацьовують на тренажерах.

Однак через вісім або дев’ять хвилин, вже отримавши згоду на посадку, з якихось причин щось сталося. Що? Має бути ще встановити. І літак упав, не долетівши два кілометри до злітно-посадкової смуги, – заявив заступник глави МВС Антон Геращенко в ефірі одного з телеканалів.

Він також додав, що для впізнання загиблих в катастрофі Ан-26 під Чугуєві Харківської області необхідно буде провести експертизу ДНК.

Оновлено в 10.41. ДБР розглядає чотири версії падіння літака Ан-26 під Чугуєвом:

  • технічна несправність агрегатів літального апарату;
  • неналежне виконання екіпажем службових обов’язків;
  • неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за управління польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака і підготовки його до польоту.

Оновлено в 10.30. Попередній аналіз свідчить про те, що розбився в Харківській області літак Ан-26, швидше за все, зачепився крилом за землю, повідомив міністр оборони Андрій Таран.

Попередню причину катастрофи літака Ан-26 в Чугуєві можна буде назвати після розшифровки чорного ящика.

Оновлено в 09.00. На місці авіакатастрофи Ан-26 в Харківській області тривають пошук “чорного ящика”, за попередньою інформацією, курсанти безпосереднього керування літаком не здійснюють.

Навчальні польоти літака Ан-26 почалися в 18.50 і повинні були тривати до 22.50.

– Після виконання частини маршруту о 20.38 він доповів керівнику польотів про відмову лівого двигуна, о 20.40 – запросив захід на посадку, в 20.43 – пройшов дальній привід, о 20.45 – сталася авіакатастрофа, – повідомили в СБУ.

Авіакатастрофа під Чугуєвом

Попередню причину катастрофи літака Ан-26 у Чугуєві можна буде назвати після розшифровки чорного ящика.

Попередньо відомо, що сталась відмова одного з датчиків у лівому двигуні літака.

Загинуло 24 людини, один травмований. Ще трьох людей шукають рятувальники.

Екіпаж літака виконував штатний політ з навчання курсантів  у штурманській справі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-26 12:20:06

Back to top button