Україна і світ

Аваков наполягає на ухваленні закону про колабораціоністів до виборів на Донбасі

Даний закон передбачає звільнення від відповідальності для тих людей, які при окупаційній владі на Донбасі виконують соціально важливу функцію, працюючи, приміром сільським лікарем, вчителем або дрібним клеркомМіністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що перед проведенням виборів на окупованих територіях Донбасу українським законодавцям необхідно прийняти закон про так званих колабораціоністів. Про це Аваков заявив в ефірі програми “Свобода слова”, повідомляє “Укринформ”.

“Перед тим, як пройдуть вибори (на окупованих територіях Донбасу – ред.), перед тим як ми візьмемо контроль над територією, повинні бути вирішені кілька принципових питань, в тому числі, впевнений, повинен бути прийнятий закон про колабораціоністів, який приймався в тій же післявоєнної Франції … цей закон дуже простий і я думаю, цей же принцип і у нас запанує. Деякі кажуть, що це закон про амністію, я кажу, що це закон про колабораціоністів, який потрібно прийняти”, – зазначив Аваков.

За словами глави МВС, даний закон передбачає звільнення від відповідальності для тих людей, які при окупаційній владі на Донбасі виконують соціально важливу функцію, працюючи, приміром сільськими лікарями, вчителями або дрібними клерками.

Разом з тим, Аваков вважає, що таке правило не повинне поширюватися на тих людей, які виконують в ОРДЛО репресивну функцію, які скидали владу насильницьким шляхом, брали участь у вбивствах. Для них, на думку міністра, має застосовуватися виключно кримінальне переслідування.

Про необхідність прийняття даного закону Аваков говорив ще в 2018 році.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close