Україна і світ

Асада не можуть знайти в Дамаску. США вважають, що режим в Сирії паде за лічені дні

Фото: Getty Images

Президента Сирії Башара Асада не можуть знайти в Дамаску, столиці країни.

Припускають, що Асад міг покинути Дамаск в той час, коли опозиційні війська сирійських повстанців захоплюють третє велике місто Сирії менш ніж за тиждень.

Про це пише CNN із посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Башара Асада немає в Дамаску

Офіційно, адміністрація президента Сирії повідомляє про те, що Асад не покидав столицю.

Однак джерело CNN, знайоме із ситуацією, заявило, що Асада немає в жодному з тих місць у місті, де його можна було б знайти.

За словами джерела, президентська гвардія Асада більше не розміщена в його звичайному місці проживання, як це було б, якби він перебував там. Це дає можливість припустити, що сирійський диктатор міг втекти з Дамаска.

Традиційно, президентська гвардія забезпечувала внутрішній кордон безпеки Асада, і, як правило, деякі з них подорожували з президентом Асадом, коли він перебуває в дорозі.

При цьому, за словами джерела CNN, сили повстанців не володіють достовірною інформацією про місцезнаходження Асада і продовжують спроби знайти його.

Режим Асада може впасти за лічені дні

Водночас представники адміністрації президента США Джо Байдена, спостерігаючи за вражаючою швидкістю просування сирійських повстанців, дедалі частіше говорять про те, що режим Башара Асада може впасти впродовж кількох днів, пише CNN із посиланням на п’ять американських чиновників.

Якщо американський аналіз виявиться вірним, це означатиме вражаюче швидке падіння влади сирійського диктатора після 14-річної війни, яка до минулого тижня була відносно стійкою.

Американські чиновники попередили, що офіційної оцінки долі Асада ще не з’явилося і що думки різняться, заявивши, що його смерть не є остаточним висновком.

– На загальну думку, цей сценарій стає дедалі правдоподібнішим, – сказав один із високопоставлених американських чиновників.

Інший чиновник припустив, що “до наступних вихідних режим Асада втратить будь-яку подобу влади”.

– Єдине, що може затримати завоювання повстанцями, – це добре організований переворот і реорганізація, але люди Асада виконали хорошу роботу з придушення будь-яких потенційних конкурентів, – додав чиновник.

Getty Images

Інше джерело, знайоме з даними американської розвідки про розвиток подій, зазначило, що поки що сирійська опозиція домоглася успіху, тому що сили режиму здебільшого не брали участі в боях. Але в тих районах, де опозиційні сили просунулися найбільше – Алеппо, Ідліб і Хама, – також немає підтримки режиму, тому вони зустріли менше опору, сказав чиновник.

– Питання в тому, чи встоять сили режиму, коли справа дійде до Дамаска, – додав він.

Повстанці кинулися до сирійської столиці після того, як розгромили урядові війська в двох найбільших містах країни під час наступу, що розпочався трохи більше тижня тому. Хомс, третє за величиною місто Сирії, лежить наступним на їхньому шляху, коли вони просуваються на південь. За ним – столиця Дамаск.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Однак варто зазначити, що США і раніше помилялися в оцінці стійкості урядів, зокрема, в Афганістані, де американське розвідувальне співтовариство вирішило, що афганський уряд виявиться стійкішим, ніж він виявився в підсумку. Те саме стосується й України, де США помилково вважали, що Київ впаде протягом кількох днів після вторгнення РФ. У результаті у 2022 році розвідка США почала перегляд того, як вона оцінює “волю до боротьби” іноземних військових, пише CNN.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-07 23:21:00