Україна і світ

Археологи знайшли найдавніше наскельне зображення віком 45,5 тис. років

Міжнародна команда археологів знайшла на острові Сулавесі (в центральній частині Індонезії) найдавніший з усіх відомих наскельних малюнків.

Дослідники виявили два печерних малюнки диких свиней, мінімальний вік одного з яких становить мінімум 45,5 тис. років. Друге зображення було зроблене щонайменше 32 тис. років тому.


Зображення кабана зроблено в натуральну величину розміром 136 на 54 см, за допомогою темно-червоного пігменту охри. Вік визначили радіоізотопним методом. Спосіб передбачає визначення віку об’єкту, у складі якого є будь-який радіоактивний ізотоп. Час існування зразку дізнаються за принципом того, яка частина ізотопу встигла розпастися.

Наскельне мистецтво Індонезії

Раніше на півдні острову Сулавесі було знайдено малюнок, створене щонайменше 43,9 тис. років тому. Зображення дикої свині знайшли у вапнякових печерах Марош-Пангкеп.

Однак, дослідники запевняють: поки що немає підстав припускати, ніби саме це раннє наскельне мистецтво є унікальним прикладом на острові Південно-Східної Азії або в ширшому регіоні.

Джерело: ScienceAdvances

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-14 12:17:06

Back to top button