Армія Європи, НАТО та завершення війни в 2025-му: головні тези Зеленського у Мюнхені
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/zelenskyj-na-myunhenskij-konferencziiCC88-780x470.jpg)
Президент України Володимир Зеленський виступив під час Мюнхенської конференції з безпеки у суботу, 15 лютого.
Головною темою його промови було питання мирних перемовин з РФ. Також президент говорив про розмову Трампа з Путіним, майбутнє України в НАТО та створення Збройних сил Європи.
Факти ICTV зібрали основні тези з виступу Зеленського у Мюнхені.
Створення Збройних сил ЄС
На початку свого виступу на безпековій конференції у Мюнхені президент України Володимир Зеленський заявив – щоб зупинити Росію української армії недостатньо.
Тому настав час для створення Збройних сил Європи. Він зазначив, що йдеться не лише про збільшення видатків на оборону, а й про усвідомлення людьми необхідності захищати свій власний дім.
– Якщо не ми, то хто їх зупинить? Будьмо відвертими, нині ми не можемо виключати можливість того, що Америка скаже Європі “ні” у питаннях, які їй загрожують. Багато лідерів говорили про те, що Європі потрібні власні збройні сили – Армія Європи. Я вірю, що цей час настав. Збройні сили Європи мають бути створені, – наголосив він.
Україна не відмовиться від членства в НАТО
Зеленський сказав, що Україна ніколи не відмовиться від членства в НАТО, як би сильно Путіну цього не хотілося.
Український президент не вірить в гарантії безпеки без участі США.
– Вони будуть просто слабкими. Але Америка не дасть гарантій, якщо Європа не матиме сильних власних гарантій. Я також не зніматиму питання членства України в блоку з порядку денного. Найвпливовішим членом Альянсу зараз, здається, є Путін – тому що його забаганки здатні блокувати рішення НАТО, – сказав президент України.
Про зустріч з партнерами на річницю вторгнення
На Мюнхенській безпековій конференції Зеленський заявив, що 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення хотів би провести саміт у Києві із західними партнерами.
За його словами, ця зустріч має дати чітке бачення наступних кроків щодо миру та гарантій безпеки та майбутнього колективної політики.
– Ми працюємо над тим, щоб 24 лютого, у третю річницю російського повномасштабного вторгнення, ми могли зібратися разом у Києві онлайн: усі європейські лідери, усі ключові партнери, які захищають нашу безпеку – від Іспанії до Фінляндії, від Британії до Польщі, від Вашингтона до Токіо, – сказав президент.
Про переговори з Росією
Україна ніколи не погодиться на мирні угоди, укладені без її участі, як цього хотів би Путін, повідомив Зеленський.
Він наголосив, що Україна ніколи не прийме угод, укладених поза нашими спинами. Те саме правило має стосуватися і Європи.
– Жодних рішень про Україну без України. Жодних рішень про Європу без Європи. Європа має мати місце за столом, коли ухвалюються рішення про Європу. Все інше – це нуль! – сказав він.
За його Зеленського, Україна та Європа мають бути учасниками переговорів про власне майбутнє, інакше просто програють Росії.
Зеленський про заяви Гегсета
Заяви міністра оборони США Піта Гегсета щодо нереалістичності відновлення Україною контролю над окупованими Росією територіями – підготування атмосфери для перемовин між президентом США Дональдом Трампом і російським диктатором Володимиром Путіним, вважає Зеленський.
– Мені здається, що вони зараз готують атмосферу для ведення діалогу, тобто, для діалогу між Трампом та Путіним. І я думаю, що це залежить від них, але вони, в принципі, можуть обговорити Україну без нашої участі. Та не можна розмовляти про Україну без нас. Саме у цьому разі, я вважаю, що це небезпечно, – укотре наголосив український президент.
Про гарантії безпеки для України
За словами Зеленського Україна очікує на суворіші санкції проти РФ, фінансову підтримку армії, а також розміщення далекобійних ракет і військ на території на нашій території в межах безпекових гарантій від партнерів.
– Суворіші санкції. Не якщо російські війська знову вторгнуться. Просто сильніші санкції на самому початку. Потім справді важко утримувати довгий кордон для України й українського солдата. Тому нам потрібна велика армія. Я поділився цим вчора – сказав глава держави.
Президент зазначив, що далекобійні ракети Україна не буде використовувати зараз, а скористається цими системами якщо Путін почне нове вторгнення.
Зеленський також запропонував провести лінію безпеки у Європі на східному кордоні України, Білорусі, країн Балтії, Фінляндії.
Про президентські вибори
Володимир Зеленський сказав, що готовий говорити про вибори в Україні, але українці цього не хочуть.
Він запевнив, що наразі фокусується на виживанні країни в умовах війни.
– Я готовий говорити про вибори. Українці абсолютно не хочуть виборів, бояться, що ми втратимо режим воєнного стану, якщо будуть вибори, солдати повернуться додому і Путін окупує всю територію. Зараз ми маємо мобілізацію, ми є єдиним організмом, єдиною країною, і тому дуже важливо, щоб так було надалі, – заявив він.
Глава держави додав, що половину його президентського терміну була пандемія коронавірусу, а іншу половину – повномасштабна війна.
Завершення війни у 2025 році
Для досягнення миру в Україні у 2025 році потрібно тиснути на Росію.
– Ми працюємо над цим, готуватимемо гарантії безпеки такі, як ми їх бачимо, поділимося ними з Сполученими Штатами. Я сподіваюся, що вони також поділяться своїм поглядом спільно. Підхід – це дуже важливо для нас, для всіх європейських партнерів, для ЄС, плюс Великобританія, що є нашим важливим партнером, – сказав Зеленський.
За його словами протягом наступних місяців важливо підготувати ці гарантії та поділитися цими ідеями президентом США Дональдом Трампом.
Знайти час на спільні зустрічі, розробити спільний план, та викласти його на стіл перед російським диктатором Володимиром Путіним.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-15 15:24:00