Антикорупційна інфраструктура працюватиме без російського впливу, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що антикорупційна інфраструктура працюватиме. Це сталося після підписання закону щодо Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це він розповів у вечірньому зверненні.
Зеленський зазначив, що провів розмову з керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком та головою Служби безпеки України Василем Малюком.
«Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше. Звісно, що НАБУ і САП будуть працювати», – заявив президент.
За його словами, важливо, що генпрокурор налаштований на те, щоб в Україні «реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону». Зеленський наголосив, що справи, які «лежали», мають розслідуватись.
«Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – в дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це ненормально. Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди «висять» роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна», – підкреслює президент.
Як повідомляв Львівський портал, Зеленський підписав закон, що ліквідовує незалежність НАБУ та САП.
Перед цим на акції протесту проти підписання закону вийшли люди в низці міст. Зокрема, у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Луцьку, Полтаві та Тернополі.
Передісторія
Як повідомляв Львівський портал, 21 липня СБУ разом із Офісом генпрокурора провела масштабні обшуки у детективів НАБУ в межах операції з «нейтралізації російського впливу» на бюро.
Затримано одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова за підозрою у веденні економічної діяльності з Росією, а також співробітника закритого підрозділу Національного антикорупційного бюро Віктора Гусарова за обвинуваченням у шпигунстві на російські спецслужби.
Тим часом у НАБУ заявили, що всі обшуки у працівників проводять без рішень суду. Крім того, бюро стверджує, що за результатами цих перевірок СБУ може отримати інформацію про оперативні заходи та слідчі дії антикорупційних органів, розголошення яких можуть зірвати їх. В СБУ це заперечують.
На ці події відреагували посли G7 і заявили, що хочуть їх обговорити із керівництвом уряду України.
22 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні скандальний законопроєкт, який знищує незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та підпорядковує їх генеральному прокурору України.
За законопроєкт проголосували 263 народних депутати, зокрема зі Львівщини.
Проти цього публічно виступили проти САП і НАБУ, а також низка політиків, громадських діячів та організацій.
Відомо, що законопроєкт вже підписав й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Відтак документ оперативно передали на підпис Володимиру Зеленському. НАБУ і САП закликають президента не підписувати його.
Тим часом у Євросоюзі зі стурбованістю відреагували на дії України щодо НАБУ та САП та нагадали, що ЄС надає свою фінансову підтримку за умови прогресу в галузі демократичного врядування.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-23 07:53:00