Американські війська не будуть частиною миротворчої місії в Україні – Гегсет
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/pit-hegset-780x470.jpg)
Американські війська не будуть частиною будь-якої майбутньої миротворчої місії в Україні, заявив міністр оборони США Піт Гегсет.
Про це пише видання Axios.
Миротворці США для України
За словами очільника Пентагона, захист за статтею 5 статуту НАТО, згідно з якою США зобов’язуються відповісти у разі нападу на союзника, не повинен поширюватися на будь-які європейські сили миротворців, направлені в Україну після війни.
Піт Гегсет зауважив, що Україна повинна укласти угоду зараз – і відмовитися від повернення всієї своєї окупованої території або від членства в НАТО.
– Ми, як і ви, хочемо суверенної і процвітаючої України. Але ми повинні почати з визнання того, що повернення до кордонів України, які існували до 2014 року, є нереалістичною метою. Переслідування цієї ілюзорної мети лише затягне війну і спричинить ще більше страждань, – сказав Гегсет.
Щодо перспектив мирних переговорів, Гегсет припустив, що ініціатива Трампа зі зниження цін на енергоносії дійсно мають послабити російську воєнну машину і допоможуть посадити кремлівського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів.
За словами Гегсета, майбутня мирна угода має включати надійні гарантії безпеки для України – за підтримки боєздатних європейських і неєвропейських військ, але не через членство в НАТО чи присутність американських військ на території України.
– Якщо ці війська країн НАТО будуть розгорнуті як миротворчий контингент в Україні, то вони повинні бути розгорнуті як частина місії, що не є членом НАТО, і вони не повинні підпадати під дію статті 5, – підкреслив Гегсет.
Водночас в інтерв’ю The Guardian президент Володимир Зеленський заявив, що для України гарантії безпеки без Америки – це не повноцінні гарантії безпеки.
Очільник Пентагона Піт Гегсет наголосив, що саме Європа повинна забезпечити більшу частку майбутньої летальної і нелетальної допомоги Україні, бо стратегічна загроза з боку Китаю більше не дозволить США в першу чергу зосереджуватися на безпеці Європи.
Раніше голова військового комітету Євросоюзу, генерал Роберт Брігер заявив, що потенційний режим припинення вогню в Україні може контролювати місія під егідою ООН, до якої увійдуть не тільки європейці, а й солдати з країн Глобального Півдня чи, наприклад, Кавказу.
Відомо, що президент Володимир Зеленський раніше обговорював із президентом Франції Еммануелем Макроном питання розміщення миротворчої місії в Україні.
Також серед жителів Німеччини провели опитування щодо ідеї розгортання миротворчих сил в Україні. Так, 56% опитаних німців підтримують ідею розгортання миротворців. 23% німців допускають участь у такій місії сил ФРН.
21 січня на Всесвітньому економічному форумі у Давосі президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності розміщення щонайменше 200 тис. європейських миротворців після укладення угоди про припинення вогню.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-12 16:25:00