Україна і світ

Аліменти з військовослужбовців: сума виплат у 2024 році

Фото: Unsplash

Якщо один з батьків не проживає разом із дитиною, то повинен сплачувати аліменти, розмір яких залежить зокрема й від доходу. Таке саме правило розповсюджується на військових.

Аліменти з військовослужбовців 2024: що відомо та які суми – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Аліменти з військовослужбовців 2024: чи стягуються з бойових виплат

Адвокатка Анна Іванова стверджує, що на період дії воєнного стану  військовим, які несуть службу у Збройних силах України, та працівникам деяких інших силових структур виплачуються грошове забезпечення, яке складається:

  • щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років);
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення – надбавки та доплати;
  • одноразові додаткові види грошового забезпечення – винагороди, а також додаткові винагороди на період дії воєнного стану.

Мінімальна додаткова винагорода нараховується в сумі 30 тис. грн на місяць. Крім того, захисникам, які брали участь в активних бойових діях та отримали поранення, нараховується винагорода у розмірі 100 тис. гривень на місяць. Донедавна вищезазначена доплата не враховувалася до переліку видів доходів, з яких стягували аліменти.

У п. 8 Постанови КМУ від 26.02.1993 року №146 було зазначено, що з військовослужбовців Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і  начальницького складу  органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з  усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Тобто, аліменти стягувалися лише з виплат, які мали постійний характер.

Проте, нині уряд постановою №1263 від 11.11.2022 року вніс зміни, відповідно до яких вищезазначені категорії осіб будуть відтепер сплачувати аліменти і з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

Тобто у 2024 році з військовослужбовців утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, інших виплат, установлених законодавством, зокрема: додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Чи вплине це на розмір аліментів

За словами експерта, прийняття вказаної норми вплине на розмір аліментів, отримуваних лише в частці від доходу. Також законодавством встановлено максимальний розмір аліментів.

  • Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі.

Рекомендований розмір аліментів на одну дитину — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить:

  • віком до 6 років — 1281,50 грн;
  • на дитину віком від 6 до 18 років — 1598,00 грн.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Максимальний розмір аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:

  • до 6 років — 25 630 грн;
  • від 6 до 18 років — 31 960 грн.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-05 14:50:00