Україна і світ

Акме Євгена Букета — творчий доробок журналіста АрміяInform під однією обкладинкою

Античні елліни вважали, що під сорокаріччя людина досягає акме — вершини свого розвитку, позначеної найвищими досягненнями у творчості. Нині, коли час пришвидшився, а тривалість життя зросла, вікова прив’язка акме розмилась — вершини припадають тепер на вік приблизно від 30 до 65-70 років. Утім, традиція підбивати у сорок років певні підсумки професійної і творчої діяльності, кар’єрних досягнень збереглась і сьогодні. Дотримуючись її, Тетяна Приліпко і Світлана Смілянець упорядкували й опублікували під омофором Національної історичної бібліотеки України та Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців біобібліографічний покажчик відомого краєзнавця й історика, журналіста і громадського діяча, просвітянина та вікіпедиста Євгена Васильовича Букета.

Зафіксований у виданні доробок Євгена Букета вражає — це 1350 позицій, з яких 83 книги і брошури (зокрема 11 авторський монографій), 39 наукових і 57 науково-популярних журнальних та 893 газетних статті, 188 статей в Інтернет-виданнях Переважна більшість із них, за справедливим зауваженням автора вступної біографічної статті доктора історичних наук, завідувача відділу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського Ігоря Гирича, «становлять тривалий суспільний інтерес».

Публікувався і працював журналіст у таких відомих і шанованих періодичних виданнях, як газета «Макарівські вісті» (кореспондент у 2006-2007 роках), тижневик «Слово Просвіти» (інтернет-редактор, згодом — заступник головного редактора у 2007-2014 роках), газета «Культура і життя» (заступник головного редактора у 2014-2015 роках, головний редактор з травня 2015 до січня 2022 року), загальнодержавній газеті «Український інтерес» (відповідальний редактор і виконавчий секретар у 2017-2020 роках). З 2022 року Євген Букет — спеціальний кореспондент Інформаційного агентства Міністерства оборони АрміяInform, тож нині більшість його публікацій з’являються саме на сайті нашого ЗМІ.

Ще одна з головних іпостасей Євгена Букета — науковець, краєзнавець Макарівщини й історик Гайдамаччини. Саме він започаткував серію «Історія українського села», опублікувавши дослідження з історії низки сіл Макарівського району Київської області — Грузького, Козичанки, Колонського, Комарівки, Вільного, Ясногородки, Марʼянівки. Є співавтором книг «Нариси з історії Макарівського району», «Літературна Макарівщина», «Макаріський район. 85 років».

Як дослідник Гайдамаччини Євген Букет належить до провідних фахівців з цієї тематики в українській історіографії. Його книги про гайдамацьких отаманів «Іван Бондаренко — останній полковник Коліївщини. Історичний нарис» (2014 рік), «Швачка — фенікс українського духу» (2016 рік), «Семен Неживий — лицар Холодного Яру» (2020 рік) користуються заслуженою увагою як науковців, так і численних пошановувачів історії України. Особливо значущою з наукової точки зору є упорядкована Євгеном Букетом антологія текстів про Коліївщину: «Коліївщина: право на повстання: збірник наукових і науково-популярних статей, присвячений 250-літтю національно-визвольного повстання 1768-1770 років» (2020 рік). А опублікована 2021 року ґрунтовна монографія «Фастів козацький і гайдамацький» стала одним із переможців конкурсу «Книжкові проєкти до 30-ї річниці Незалежності України».

У короткій інформаційній замітці годі намагатися навіть просто згадати лише основні, найважливіші складники творчості і здобутки Євгена Букета. Для цього слід звернутися до біобібліографічного покажчика. Окрім переліку публікацій, найважливіші з яких анотовано, та ретельної вступної біографічної статті, він містить також низку важливих додатків — перелік публікацій зі згадками про Євгена Букета та його праці, а також інформацію про його нагороди і про заходи, в яких він брав участь.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Добір матеріалів для видання символічно зупинили 23 лютого 2022 року, в останній день перед початком нового етапу агресії росії проти українського народу — широкомасштабним нападом російської федерації на Україну. Однак, попри трагедію війни, Євген Букет продовжив упевнено прямувати до однієї з наступних своїх акме, працюючи спеціальним кореспондентом Інформаційного агентства Міністерства оборони АрміяInform. Його нові статті й утілені разом з колегами масштабні проєкти, серед яких відеоцикл і серія публікацій «30 війн із Zаклятим сусідом», є не лише талановитим і корисним науково-популярним доробком, але також важливим внеском у здобуття перемоги українського народу над російськими загарбниками.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-30 20:49:25