Україна і світ
Хто може отримати статус учасника бойових дій: повний перелік осіб
У жовтні уряд розширив перелік осіб, яким можуть надати статус учасника бойових дій. У нього додали людей, які брали безпосередню участь у війні.
Хто може отримати статус учасника бойових дій і як це зробити — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Головна умова для того, аби отримати статус УБД — це виконання особисто або у складі військової частини різноманітних бойових завдань.
Важливо, що вимоги про кількість днів перебування в регіонах, де проводяться бойові дії, немає.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Тепер учасниками бойових дій визнають тих осіб, які не вступали до лав ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, Держприкордонслужби. Однак ці люди обов’язково повинні брати участь в обороні України.
Хто має право на статус УБД
- чоловіки та жінки, що обороняли Україну з 24 лютого, та військовослужбовці ТрО;
- право на статус учасника бойових дій мають військовослужбовці резервісти, військовозобов’язані і добровольці ЗСУ, ТрО, Нацгвардії, СБУ, зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби;
- військовослужбовці військових прокуратур;
- люди рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС;
- працівники поліції;
- особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
- також отримати статус УБД можуть співробітники Служби судової охорони та інших військових формувань, які захищали Україну і брали участь в АТО.
Що потрібно для того, аби отримати статус учасника бойових дій
- командири військових частин мають звернутися до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина;
- вони мають подати ваші дані для отримання статусу;
- також військовослужбовці можуть самостійно звернутися через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Як отримати статус учасника бойових дій: перелік документів
- із собою треба мати один із документів, який підтверджує виконання бойових завдань;
- також потрібна довідка про участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до постанови КМУ №413.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-15 16:53:36