Україна і світ

Майже 500 українських медиків пройшли навчання з тактичної медицини

Ілюстративне фото

Польські інструктори провели навчання з тактичної медицини, в яких узяли участь  майже 500 українських лікарів.

«Майже 500 працівників служби екстреної медичної допомоги України завершили навчання із тактичної медицини, яке провели польські інструктори. Про це повідомляє пресслужба Міністрерства охорони здоров’я України.

Навчальний курс тривав з 15 серпня по 28 жовтня на базі Івано-Франківського обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за участі ДУ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги й медицини катастроф».

Проєкт реалізується в співпраці МОЗ України й МОЗ Польщі. Усе необхідне навчально-методичне забезпечення надали Варшавський медичний університет і Центр авіаційної екстреної медичної допомоги з Варшави.

14 польських колег — інструкторів із Центру авіаційної екстреної медичної допомоги та Варшавського медичного університету — навчали українських медиків тактичній екстреній медичній допомозі за стандартом НАТО.

– Цей важливий проєкт став можливим завдяки постійній комунікації МОЗ України з нашими польськими колегами. І це тільки один із перших етапів великого освітнього проєкту. Ми вдячні нашим партнерам за безперервну потужну підтримку та допомогу українським медикам. Це системна підтримку не лише обладнанням і ліками, а головне — знаннями й навичками. Наша особлива подяка за особисту участь та підтримку в реалізації проєкту керівнику Центру авіаційної екстреної медичної допомоги професору Роберту Ґалонзковскі й ректору Варшавського медичного університету професору Збігнєву Гаціонгу. Інвестувати в покращення компетенції українських медиків — це стратегічне рішення, що першочергово впливає на якість медичної допомоги та порятунку постраждалих від російських атак, — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Основна мета навчання — покращити практичні навички українських фахівців щодо надання екстреної медичної допомоги як дорослим, так і дітям на догоспітальному етапі. Окрему увагу було зосереджено на відпрацюванні алгоритмів дій медиперсоналу екстреної медицини в разі надходження великої кількості потерпілих.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я також спільно зі Світовим банком у рамках проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» розпочало ще один масштабний освітній проєкт працівників бригад екстреної медичної допомоги.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Головна мета навчального проєкту — оновлення підходів до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, посилення компетенцій медиків, профілактика психоемоційного вигорання і, звісно, зниження смертності пацієнтів від невідкладних станів», – йдеться в повідомленні.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-02 07:58:11