Захист культурної спадщини в умовах повномасштабної війни

У столиці проходить Міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація». Захід є своєрідною платформою для обміну досвідом у питаннях захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах війни. Конференція проходить під патронатом UNESCO та за сприяння Ради Європи.
Про це йдеться у публікації на офіційному порталі Києва.
Серед спікерів українські та міжнародні експерти, які обмінюються досвідом щодо питань захисту, збереження та реставрації культурної спадщини в умовах бойових дій та започаткують створення дорожньої карти для формування методичних рекомендацій для реалізації заходів із захисту, збереження та реставрації культурної спадщини України.
- Заступник голови КМДА Володимир Прокопів
- фото з офіційного порталу Києва
- фото з офіційного порталу Києва
- фото з офіційного порталу Києва
- фото з офіційного порталу Києва
- фото з офіційного порталу Києва
За словами профільного заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, з перших днів повномасштабного вторгнення місто намагалося зробити все можливе, щоб убезпечити головні символи столиці від руйнувань.
– Особливо цінні об’єкти монументального мистецтва обкладались мішками з піском. Деякі були захищені шляхом будівництва дерев’яних коробів навколо пам’ятників. Такі засоби добре зарекомендували себе у часи Другої світової війни. Як результат, після останньої масованої атаки на наше місто завдяки якісному захисту вціліли символи нашого міста – пам’ятник Володимиру Великому на Володимирській гірці, пам’ятник Тарасу Шевченку в парку Шевченка, пам’ятник Михайлу Грушевському. Київ нині потребує ще більшої уваги з боку міжнародної спільноти стосовно захисту пам’яток в умовах воєнної агресії росії. Оскільки все ж є пам’ятки, які зазнали ушкоджень», – зазначив Володимир Прокопів.
Від міжнародної спільноти на конференції є спікери від UNESCO, штаб-квартири Ради Європи, ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів) і представники Польщі, Грузії, Німеччини та Іспанії.
За словами директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка, місто об’єднало зусилля з волонтерами, меценатами та іноземними партнерами і зробило все можливе, аби якомога більше пам’ятників було захищено.
– У перші тижні повномасштабної війни, коли в місцевих магазинах бракувало відповідних матеріалів, руку допомоги простягнули Польща та Німеччина. Польський інститут Polonika та Фонд культурної спадщини зібрали у польських містах і надіслали до Києва вагон необхідних речей як гуманітарну допомогу. І сьогодні цей майданчик ми маємо використати, щоб продовжити роботу з цього напряму. Ми маємо захистити об’єкти всесвітньої спадщини та культурні цінності, що опинилися під загрозою. Просимо про максимальну та своєчасну підтримку України міжнародними інституціями та фондами», – сказав Олександр Никоряк.
Учасники Міжнародної конференції погодилися, що Києву також надзвичайно важливий досвід захисту культурної спадщини в умовах війни на дипломатичному і юридичному фронтах.
Підготував Володимир Поліщук
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-10-27 06:27:03