Замкнуте коло, яке потрібно розірвати: чому потрібно скасувати право вето в ООН і ЄС
Ще у 2014 році з анексією українського Криму і нападом Росії на Україну на сході, після “стурбованості” і “занепокоєності” наших партнерів, я зрозуміла, що це кінець парадигмі “нового справедливого світу”, заснованої на повазі до законів, правил, визнання свободи і життя людини, як найвищої цінності вільного світу.
У центрі цієї кризи – безпорадність, неспроможність Організації Об’єднаних Націй зберегти мир.
Як людина з хорошою історичною освітою, я точно знаю причину цього – це зловживання правами, насамперед правом вето.
Вето, яке було компромісом під час створення таких організацій як ООН, способом унеможливити змову всіх проти одного, стало інструментом агресії одного проти всіх. Абсолютного зла з нафтою і газом, повною відсутністю будь-якої моралі, з одурманеним населенням – зла, яке прагне поставити на коліна всіх довкола і навіть за океанами.
Світ вже отримав прямі погрози використання РФ ядерної зброї. Мені здається, це має остаточно відкрити очі людям, які вірили що вбивства українців то одне, а от вже громадян ЄС чи мешканців інших країн-членів НАТО – зовсім інше.
Сьогоднішні голоси за реформу ООН, які ми чуємо від світових лідерів, – це продовження наших закликів забрати право вето в агресора. А намагання ЄС позбавитись консенсусу, як обов’язкової умови для прийняття усіх рішень на користь голосування більшості країн – прямий результат усвідомлення найгірших наслідків використання вето.
Я відстоювала необхідність цієї відмови у розмовах тет-а-тет з президентами та прем’єрами, у публічних виступах під час багатьох десятків зустрічей перед наданням кандидатства Україні на членство в ЄС.
Ми точно маємо зробити новий крок для творення нового світу. І цей крок – відмова від права вето в ООН і ЄС.
За це, для прикладу, мають проголосувати РФ в ООН чи Угорщина в ЄС. Замкнуте коло. Але це прямо означає інше – країни, які не погоджуються зі злом, мають тоді залишити старі, не здатні зупинити війну, організації, такі як ООН і створити нові.
Це час для дієвих та рішучих змін, час перегорнути сторінку історії, час переглянути та оновити всі принципи та раніше дані присяги. Так само треба визнати чесність і справедливість колективного примушення до миру агресора.
Миротворцями в Україні можуть стати війська НАТО, адже НАТО – об’єднання країн, які не ставлять під сумнів найвищу цінність прав і життя людини.
На жаль, зараз таке право на мирне життя мають тільки люди з громадянством країн членів НАТО. Хіба це справедливо?
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Після прямих погроз світові, що пролунали від ядерного диктатора, відповідальні лідери мають негайно розпочати консультації про позбавлення РФ права вето і початку примушення до миру того, хто несе зло і смерть усьому цивілізованому світу.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-22 14:01:21