Україна і світ

Новини про Омікрон від Комаровського: як передається і чого боїться домінуючий штам

Колись ми вважали, що коронавірус – це найбільше можливе зло. Але, на жаль, є ще найгірше явище – війна. Але Омікрон, який у нашому інформаційному просторі відійшов на задній план, все ж таки нікуди не подівся і знову загрожує збільшити кількість хворих, оскільки дуже заразний.

За час, що ми не приділяли Омікрону уваги, з’явилося багато досліджень, які виявили кілька нових цікавих фактів про цей варіант коронавірусу.

Головні новини про Омікрон

– По-перше, Омікрон став домінуючим у всьому світі і практично витіснив усі інші штами, – повідомив лікар-педіатр Комаровський.

Підтвердилися припущення, що Омікрон має з усіх варіантів максимально можливу заразність, що уникнути зустрічі з ним практично неможливо.

З’явилися нові дані, що простежується чітка тенденція зміни інкубаційного періоду. Уханьський варіант Альфа мав середній інкубаційний період п’ять днів, варіанта Бета – 4,5 дні, у Дельти став – 4,4, а у Омікрона зараз він становить – 3,42 дні.

Найголовніше, вчені з’ясували, що шлях передачі Омікрона.

На самому початку всі були впевнені, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом і всі заходи захисту були спрямовані на цей шлях: дистанція, обробка поверхонь, миття рук. Це якщо частинки, що вилітають із зараженої людини, мають розмір більше п’яти мікрон.

– Але якщо частинки менше п’яти мікрон, то шлях зараження – аерозольний. Тобто всі захисні заходи, які застосовувалися до цього не мають принципового значення. Головний метод боротьби з Омікроном – вентиляція повітря у приміщенні, – вважає лікар.

Ще Комаровський пояснює, де Омікрон може поширюватися швидше. Це приміщення, де люди багато розмовляють чи співають хором. Аерозолі легко утворюються й у медичних палатах. Тому в таких місцях і потрібно налагоджувати хорошу вентиляцію.

– Дослідження підтверджують, що дим електронних сигарет – ідеальне середовище для передачі вірусу, тому вейпери хворіють частіше та важче, – каже лікар. – І ще один “страшний” факт: наука з’ясувала, що люди, які систематично вживають канабіс, рідше потрапляють до лікарень і швидше одужують.

Комаровський розповів і про те, що коронавірус залежить від риновірусу. Риновірус – це найпоширеніший вірус, який викликає нежить. Він має унікальну здатність утворювати інтерферон відразу ж після потрапляння вірусу в організм.

Інтерферон утворюється і при коронавірусі, але набагато пізніше. Не першого дня, а на четвертий-п’ятий. І виявилося, що якщо людина захворіла на риновірусну інфекцію, вона практично не може захворіти на коронавірус. Більше того, якщо вона уже має симптоми коронавірусу та підхопила риновірус, то перебіг коронавірусної хвороби полегшується.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Євген Комаровський

омікрон
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-18 20:45:30