Росія почала масовану атаку по Україні, буде кілька хвиль, – ГУР

У середу вдень, 13 травня, російські окупанти розпочали масований удар по Україні. Вона відбуватиметься у кілька хвиль: спершу атакують дрони, потім – ракети різних типів. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони.
За даними військових, у першій хвилі рашисти застосовують значну кількість ударних безпілотників для перевантаження системи протиповітряної оборони України та для ураження цивільних обʼєктів.
Надалі Росія планує використати для атаки значну кількість крилатих ракет повітряного та морського базування, а також балістики. Цілями Москви будуть обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення великих міст, зокрема енергетики, підприємства ВПК, будівлі органів державної влади.
«У такий спосіб Росія, яка відкинула пропозиції перемирʼя, прагне вкотре вплинути на стійкість України у війні за свободу. Нагадуємо про важливість реагувати на сигнали повітряної тривоги та як завжди в таких випадках – скористатись укриттями», – наголосили в ГУР.
Зазначимо, трохи раніше про нову атаку дронів посеред дня 13 травня українців попередив президент Володимир Зеленський.
Станом на 13:00 повітряна тривога охопила більшість областей України, в тому числі й західних. На Львівщині сирени ще не спрацювали.
Водночас радник міністра оборони Сергій Бескрестнов (Флеш) заявив, що росіяни змінили тактику і запущені «Шахеди» масово летять на відстані 5-10 км уздовж кордону з Білоруссю.
Таким чином, за його словами, ворог хоче перевантажити українську ППО, аби більше дронів прорвалися вглиб західних областей.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2026-05-13 12:51:00




























