В Україні арештували майно російського бізнесмена, який фінансує армію РФ, – СБУ

В Україні арештували активи російського бізнесмена Вадима Зарубіна, який фінансує окупантів у російсько-українській війні. Також йому оголосили заочну підозру. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
Російські військові. Фото: ілюстративне
За матеріали СБУ, йдеться про 13 об’єктів комерційної нерухомості та корпоративні права на 8 видобувних компаній в Україні на понад 50 млн гривень. Серед найбільших активів росіянина – завод абразивів на Кіровоградщині.
Відтак арешт не дозволить йому «переписати» вище назване майно на підставних осіб, щоб уникнути подальшої націоналізації в дохід України.
Як встановило розслідування, Зарубін регулярно перераховував частину прибутків підконтрольних підприємств на потреби російської армії. Найбільше коштів він спрямовував на придбання позашляховиків, безпілотних систем та паливно-мастильних матеріалів.
Відомо, що для виведення коштів до РФ після початку повномасштабної війни фігурант використовував мережу підконтрольних компаній.
На підставі зібраних доказів слідчі заочно повідомили Зарубіну про підозру за ч. 4 ст. 110-2 ККУ (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України). Йому загрожує 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Наразі тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2026-02-19 14:34:00





























