Львівський портал

Львівські медики знищили метастази в печінці жінки з допомогою ШІ

У Львові медики лікарні святого Пантелеймона знищили Оксані з Нікополя, яка протягом 8 років бореться з онкологією, три метастази в печінці з допомогою штучного інтелекту. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

45-річна Оксана Мойсенко з Нікополя. Жінка бореться з онкологічною хворобою з 2017 року – тоді їй діагностували нейроендокринну пухлину печінки.

«Перші методи лікування не дали очікуваного результату: незважаючи на трансартеріальну емболізацію, пухлина продовжувала рости, здавлювати органи, і пацієнтці довелося перенести складну операцію з видалення більшої частини печінки. Та вже за пів року в залишковій паренхімі з’явилися метастази», – йдеться у повідомленні.

Після початку повномасштабного вторгнення жінка переїхала до Івано-Франківська та продовжила своє лікування у Львові. За словами медиків, реальним шансом зупинити прогресування захворювання був метод, який дозволяє точково знищувати пухлинні осередки теплом ізсередини (радіочастотна абляція).

Саме у Львові фахівці працюють із сучасною системою навігації, яка поєднує в собі декілька технологій: 

  • накладення МРТ на КТ у режимі реального часу; 
  • візуалізацію навіть тих метастазів, яких не видно на УЗД або КТ; 
  • вибір оптимальної траєкторії введення електрода;
  • оцінку повноти абляції за допомогою алгоритмів штучного інтелекту.

«Це – єдина навігаційна система в Україні. Ми активно впроваджуємо цю технологію, тому що бачимо результат. Навіть тоді, коли традиційні методи дають обмежені можливості, сучасна навігація й штучний інтелект дозволяють виконати процедуру максимально точно й безпечно», – говорить інтервенційний онколог Святослав Балака.

У випадку Оксани лікарям вдалося у такий спосіб знищити три метастази в печінці. Жінка почувається добре та вже повернулася додому.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-12-08 13:29:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин