Львівський портал

Коли включать опалення для мешканців Львівщини

Опалювальний сезон для населення у громадах Львівщини розпочнеться 1 листопада. У жовтні тепло вже подали у частину дитсадків, шкіл і лікарень. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Станом на 16 жовтня, 51 громада видала розпорядження про початок опалювального сезону у закладах охорони здоров’я, освіти та дошкільних установах. Загалом в області теплоносії подали у:

  • 270 дошкільних закладів (52% усіх закладів);
  • 531 освітній заклад (48%);
  • 120 закладів охорони здоров’я (51%).

Так, відповідно до рішення ТЕБ і НС, до 18 жовтня усі заклади соціальної сфери та охорони здоров’я області повинні бути забезпечені стабільним теплопостачанням.

Опалювальний сезон для населення розпочнеться із 1 листопада.

Також на Львівщині пункти незламності працюватимуть цілодобово або за визначеними графіками.

«Надзвичайно важливо інформувати населення про те, де і як саме працюють пункти. У додатку “Дія” можна знайти карти з переліком. Закликаю, щоб усі пункти незламності, які відповідають нормам, були відображені в інформаційних ресурсах, зокрема внесені в “Дію”», – наголосив перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

Нагадаємо, що у Львові через обмеження на газ опалювальний сезон для населення ще не розпочався. Ліміти у жовтні становлять 8 млн м³, тоді як для повноцінного опалення потрібно 18 млн, тому тепло першочергово подають лікарням, школам і дитсадкам, а багатоповерхові будинки поки без опалення.

Місто тестує альтернативні системи опалення, твердопаливні котли у школах і лікарнях, а також резервні джерела тепла у пунктах обігріву. Львів’янам радять утеплити домівки та підготувати запаси їжі, палива й освітлення.

У «Львівтеплоенерго» кажуть, що опалення у помешканнях можливе лише при наявності стабільних лімітів газу, альтернативне – лише у пунктах обігріву та на визначених локаціях.

Також міський голова Андрій Садовий вже попереджав, що опалювальний сезон 2025/2026 у Львові буде важким через брак газу у газосховищах.

До того ж раніше у мерії казали, що Львів на 99% готовий до зими, і в місті розробили різні сценарії дій, якщо через російські обстріли повністю чи частково не буде світла і газу.

Фото: ілюстративне



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-10-16 16:06:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин