Росіяни, називаючись працівниками СБУ, вербували юнаків для диверсій у Львові

Російські спецслужби вербували двох юнаків для здійснення диверсій у Львові під виглядом виконання «завдань від СБУ». Про це Львівському порталу повідомили в обласному управлінні СБУ.
Контррозвідка зафіксувала чергову спробу російських спецслужб завербувати українців. У Львові викрили двох 19-річних місцевих мешканців, яких ФСБ намагалася втягнути у диверсії на території міста.
За даними контррозвідки, представник російських спецслужб контактував із юнаками через месенджер, представляючись «співробітником СБУ». Він запевняв хлопців, що ті нібито допомагають українській спецслужбі та беруть участь у «секретній операції» з викриття зрадників.
Під цим приводом юнакам дали перше «завдання»: підпалити двері квартир, де за легендою ворога нібито переховувалися «зрадники». Друге «завдання» – підпалити поштові відділення, де нібито ховалися куратори цих «зрадників».
Обом молодикам оголосили підозру за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна).
В СБУ наголошують, що її представники не наймають людей телефоном, не пропонують виконувати протиправні дії та не ставлять сумнівних завдань. Якщо вас чи ваших знайомих намагаються завербувати ворожі спецслужби, повідомляйте про це в чат-бот СБУ «Спали ФСБшника».
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-10-13 16:24:00