Львівський портал

Суд виніс вирок убивцям ексголови Миклашева

Суд виніс вирок двом чоловікам, які увірвались у будинок колишнього сільського голови Миклашева, забили його до смерті та пограбували. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Йдеться про вбивство, яке сталось вночі 21 червня 2020 року у тодішньому Пустомитівському, а тепер – Львівському районі. Тоді троє невідомих у масках увірвались у будинок колишнього сільського голови Миклашева Михайла Пугача, зв’язали його та дружину, жорстоко побили їх і пограбували.

Від отриманих травм 62-річний чоловік загинув на місці, його дружина вижила.

Правоохоронці затримали двох зловмисників, третій досі перебуває у розшуку. Встановлено, що напад скоїли мешканці Львівського району віком 31 і 34 роки.

«Розбивши вікна, чоловіки в масках проникли вночі у помешкання. Схопивши потерпілих, вони зв’язали їх та утримували у різних кімнатах. В подальшому під час «допитів» голови сільради про те, де знаходяться гроші та цінні речі, двоє з фігурантів били його руками та ногами по всьому тілу. Внаслідок чого потерпілий отримав численні травми, від яких помер на місці», – кажуть прокурори.

Зловмисники поцупили готівку, ювелірні вироби та електроніку вартістю понад 700 тисяч грн і втекли на автомобілі.

Окрім цього, правоохоронці з’ясували, що впродовж 2017-2020 років обвинувачені реалізували аналогічні схеми розбоїв на території Рівненської, Тернопільської та Львівської областей.

В одному з випадків вони навіть отруїли собаку, щоб вільно потрапити у будинок. В своєму арсеналі чоловіки мали пістолет, бити, газовий балончик та скотч, а під час одного з розбоїв ще й вкрали мисливську зброю з патронами.

Також старший серед зловмисників напав на працівницю обмінника валют, за якою попередньо стежив. Проте потерпілій вдалось вчинити опір та закричати, попри те, що він приставив ніж до її шиї. Її крик зірвав план обвинуваченого щодо викрадення грошей, змусивши його втекти.

Відтак 34-річного чоловіка засудили за умисне вбивство, розбої, крадіжку та викрадення вогнепальної зброї (п. п. 6, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 1, 3, 4 ст. 187; ч. 3 ст. 185; ч. 2 ст. 262 ККУ) і призначили йому довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Дії 31-річного спільника кваліфікували як пособництво у готуванні до вчинення розбою, розбої, крадіжка та викрадення вогнепальної зброї (ч. 5 ст. 27 – ч. 1 ст. 14; ч. 3 ст. 187; ч. 3, 4 ст .187; ч. 3 ст. 185; ч. 2 ст. 262 ККУ). Суд дав йому 9 років 1 місяць і два дні позбавлення волі з конфіскацією майна.

Додамо, що Михайло Пугач 15 років поспіль був сільським головою Миклашева 15 років (2001-2016). У 2013 році його судили за хабарництво. Пустомитівський райсуд визнав, що він, будучи сільським головою, вимагав та отримав хабар за виділення землі під індивідуальне будівництво. Йому присудили два роки іспитового терміну.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-10-10 12:48:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин