У Львові медики врятували дівчину, яка підхопила лептоспіроз під час купання в озері

У Львові медики дитячої лікарні святого Миколая врятували 17-річну Анастасію, яка після купання в озері захворіла на лептоспіроз. Дівчина потрапила у медзаклад із тяжким ураженням печінки та перебувала у важкому стані. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні.
У серпні 17-річна Анастасія поїхала з мамою на відпочинок у Тернопіль. Там вона купалася у центральному озері міста, де випадково ковтнула воду.
«Найімовірніше саме тоді в її організм і потрапила небезпечна для життя бактерія. Інкубаційний період тривав майже два тижні. Потім почалася гарячка до 40°С та біль у горлі. Далі – звернення до лікарні та блискавичне погіршення стану», – зазначили медики.
Тоді у дівчини виявили генералізовану поєднану інфекцію. Зокрема, в озері вона інфікувалася бактерією лептоспірою, яку до водойми занесли заражені птахи або ж гризуни. Розвинувся лептоспіроз.
Паралельно організм Анастасії уразили ще й дві вірусні інфекції: цитомегаловірус і вірус Епштейна-Барра. Відтак разом із лептоспірозом вони призвели до тяжкого ураження печінки.
«Пацієнтка потрапила до нас у важкому стані. Печінка практично перестала функціонувати. Знизився рівень білків, які відповідають за згортання крові, і це загрожувало небезпечними кровотечами. Через ураження печінки рівень альбуміну критично впав, внаслідок чого почала накопичуватися рідина біля серця та в легенях», – розповіла завідувачка Центру педіатрії лікарні Яна Долинна.
Вона також додала, що медики навіть розглядали можливість трансплантації печінки від батька, який терміново приїхав із військової служби та пройшов усі необхідні обстеження.
Анастасія разом зі своїм батьком-військовим. Фото: Перше ТМО
Втім упродовж трьох тижнів фахівці давали дівчині противірусні та антибактеріальні препарати, а щоб відновити показники крові, переливали плазму та альбумін. У такий спосіб їм вдалося стабілізувати стан пацієнтки і трансплантація їй не знадобилась.
Станом на зараз стан Анастасії вже задовільний. Попереду на неї чекає ще довгий шлях відновлення.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-10-06 15:41:00