Львівський портал

Перша зустріч з главою МЗС Угорщини була конструктивною, – Тарас Качка

Віцепрем’єр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка повідомив, що його перша зустріч на новій посаді з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто відбулася у конструктивному дусі. Про це Качка написав у своєму X.

За його словами, під час переговорів сторони підбили підсумки консультацій щодо прав нацменшин. Український урядовець зазначив, що проблем по суті немає, а всі 11 пунктів, на які вказувала угорська сторона, мають рішення. Він підкреслив зацікавленість у більш комплексному діалозі з Будапештом щодо політики у сфері національних меншин.

Окрім цього, Качка і Сійярто обговорили питання енергетичної безпеки – зокрема, диверсифікацію та стабільність постачання нафти і газу, а також спільні кроки задля зменшення залежності від російських енергоносіїв у ЄС.

Віцепрем’єр також дав зрозуміти, що порушував тему відкриття переговорних кластерів для запуску переговорів про вступ України до ЄС, які нині блокує Угорщина.

«Політичні дебати про майбутнє ЄС не є перешкодою для переговорів за усіма кластерами законодавства ЄС. І є прагматичні рішення, які можуть забезпечити повагу до позицій усіх країн-членів», – наголосив він.

Качка додав, що за підсумками зустрічі Україна та Угорщина узгодили порядок денний для подальшого діалогу, у тому числі на найвищому рівні.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-09-11 16:12:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин