Після 10 років судів в історичному ареалі Львова знесуть самобуд

Галицький районний суд Львова 26 серпня зобов’язав забудовника знести багатоквартирний будинок із гаражами та нежитловими приміщеннями на вул. Снопківській, 18а. Рішення ухвалили після майже 10 років судових розглядів. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській обласній прокуратурі.
Мова йде про самобуд площею понад 3000 м², зведений у 2015 році без відповідних дозволів. Спершу забудовниками були троє членів однієї родини: 89-річна пенсіонерка Ганна Хайба, її племінник Ярослав Шоломович та його донька Мирослава Лев.
Щоб узаконити будинок, Шоломович подав позов проти родичів, стверджуючи, що вони перешкоджають його правам власника. Суд затвердив мирову угоду, за якою право власності на будинок отримала Хайба. Пізніше будинок передали у статутний капітал ТзОВ «Альфатеррабуд».
Прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати право власності на нерухомість. Суд першої інстанції задовольнив позов, але рішення оскаржили в апеляції. Після втручання Верховного Суду прокуратура подала новий позов. Вже 26 серпня 2025 року Галицький районний суд ухвалив рішення в повному обсязі: припинити право власності на самочинне будівництво та знести будинок.
Нагадаємо, що раніше узаконенню самобуду сприяв львівський суддя Дмитро Боровков. У липні 2018 року Вища рада правосуддя винесла йому сувору догану за грубу недбалість.
За даними Zaxid.net, у 2016 році співвласниця «Альфатеррабуд» Ганна Хайба сплатила штраф 8,5 тис. грн за незаконне будівництво на самовільно зайнятій ділянці. Протягом наступних років місто та прокуратура не визначили подальшу долю самобуду.
Квартири у будинку були розпродані ще у 2019-2020 роках, ціни починалися від 31 тис. грн за м².
У червні 2025 року прокуратура подала позов до «Альфатеррабуд» та ТзОВ «Віта Девелопмент» про припинення права власності на квартири та усунення перешкод у користуванні землею. У листопаді 2024 року Львівський апеляційний суд наклав арешт на 23 квартири, шість гаражів та 23 нежитлові приміщення.
ТзОВ «Альфатеррабуд» зареєстроване у 2016 році Ганною Хайбою та Оксаною Андрусишин. У листопаді 2021 року одноосібною власницею компанії стала Мирослава Лев. Зараз більшість квартир і гаражів приватизовані цією компанією. ТзОВ «Віта Девелопмент» зареєстроване у 2018 році та має у власності на вул. Снопківській одну квартиру та один гараж. Компанія належить підприємцю з Бродів Юрію Халамендику та львів’янці Вікторії Костюк.
Фото: NGL.media
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-08-27 13:23:00