Україна і світ

Закупівельні агенції МОУ розбудовують антикорупційну та комплаєнс інфраструктуру за рекомендаціями НАТО

Державні підприємства «Державний оператор тилу» (ДОТ) та «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ) розбудовують антикорупційну та комплаєнс інфраструктуру  відповідно до рекомендацій Стратегічного огляду оборонних закупівель Україна-НАТО.

Про це під час презентації результатів впровадження антикорупційних інструментів заявив заступник голови комісії з реорганізації ДОТ Дмитро Бігунець, повідомили в МОУ.

Презентація результатів впровадження для стейкхолдерів відбулася на базі Національного агентства з питань запобігання корупції.

За словами Дмитра Бігунця, в поточному році в структурі АОЗ створений спеціальний відділ контролю за програмами закупівель, який супроводжуватиме закупівельну роботу від доведення потреби Міноборони до оплати та постачання товару.

Цього року АОЗ також зосередиться на нівелюванні конфлікту інтересів, складанні реєстру ризиків за програмами, а також складанні переліку обмежувальних заходів до недобросовісних постачальників.

Важливим досягненням АОЗ є створення «єдиного вікна» для взаємодії з ринком, що усуває корупційні ризики та забезпечує прозору верифікацію постачальників. В агенції також впроваджено чітке розмежування ключових комплаєнс функцій: внутрішнього контролю, внутрішньої безпеки та антикорупційного менеджменту, що унеможливлює конфлікт компетенцій.

Станом на червень 2025 року, фахівці агенції верифікували та включили до реєстру постачальників 1247 компаній.

ДОТ також активно впроваджує найкращі практики для забезпечення доброчесності закупівельних процесів. ДОТ використовує модель трилінійного захисту, що передбачає побудову ефективної наглядової ради, управлінського та операційного менеджменту.

Агенція розпочала розгортання міжнародного стандарту ISO 37001:2016 — найкращої світової практики побудови системи протидії корупції, який відповідає всім міжнародним стандартам якості.

Також розроблено процедуру обмеження участі в закупівлях компаній, які не виконали зобов’язання або не відповідають вимогам доброчесності. До 7 вже застосовані обмежувальні заходи. В усі контракти ДОТ імплементовано контрольні точки, що виконують превентивну та методологічну функції для забезпечення належного та якісного постачання.

Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Микола Шевцов, відзначив важливість реформування оборонних закупівель в контексті наближення до міжнародних стандартів.

«Забезпечення доброчесності та ефективності антикорупційних заходів у сфері оборонних закупівель, не просто залишаються важливими, вони є критично важливими для національної безпеки, економічної стабільності і міжнародного авторитету будь-якої держави. Це не просто питання дотримання формальних правил, це є фундаментом довіри, як з боку власного суспільства, так і з боку міжнародних партнерів», — підкреслив генерал-лейтенант.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин