Львівський портал

Генштаб розповів про труднощі у розгортанні «дронової ППО»

В Україні працюють над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але для цього потрібна технічна база, навчання та доукомплектування екіпажів. Про це Львівському порталу повідомили у Генштабі.

У Генштабі провели нараду щодо протидії російським ударним безпілотникам. З приводу розгортання так званої «дронової ППО» висловились представники командувань Повітряних сил, Сил безпілотних систем, логістики, а також керівники інших органів військового управління.

Йшлося, зокрема, про масштабування напрямку дронів-перехоплювачів (зенітних дронів), формування та навчання нових екіпажів. Така робота триває, кажуть у військовому керівництві ЗСУ, але на заваді стоїть низка проблем.

Відомо, що потрібно поліпшити матеріально-технічну базу відповідних підрозділів та навчальних центрів, доукомплектувати особивим складом екіпажі.

«Ми знаємо, що потрібно зробити, щоб на визначений термін вийти з необхідною кількістю підготовлених екіпажів, які ефективно захищатимуть від ворожих дронів наші заводи і фабрики, об’єкти критичної інфраструктури, житло й життя кожного українця. Втім ця робота стане результативною тільки при консолідації всіх складових, які беруть у ній участь», – так висловився начальник Генерального штабу Андрій Гнатов.

Передісторія

Про важливість створення «дронової ППО» в Україні говорять тривалий час, зокрема волонтери, які постачають безпілотники Силам оборони. Йдеться про те, аби бійці мобільних вогневих груп збивали російські «Шахеди» дронами-перехоплювачами.

Ще на початку 2025 року Сергій Стерненко критикував військове керівництво за відсутність системних дій у розбудові такої системи протиповітряної оборони. Нещодавно волонтер знову акцентував увагу на тому, що більшість бійців мобільних вогневих груп не вчать працювати з дронами-перехоплювачами. Вони й надалі намагаються збивати ворожі «Шахеди» з кулеметів, але зараз це стало менш ефективно, бо зросла висота їхнього польоту.

У середині червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але потребує додаткового фінансового ресурсу. Згодом він повідомив, що частину коштів на це виділять Німеччина й Канада.

За словами Зеленського, загалом над виробництвом перехоплювачів в Україні працюють чотири компанії, дві з них – «дуже успішно». Військові вже почали збивати ворожі безпілотники за допомогою дронів-перехоплювачів, але для нарощення їхнього масового виробництва ще потрібен час.

Про необхідність збільшення кількості дронів-перехоплювачів говорив і головком ЗСУ Олександр Сирський. Водночас він назвав ще один перспективний метод боротьби з «Шахедами».



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-01 11:49:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин