Омега-3 для всієї родини: як обрати якісну добавку

Піклуєтесь про здоров’я родини? Зверніть увагу на омега-3! Від цих незамінних поживних речовин залежить робота серцево-судинної та нервової систем, головного мозку, зір, імунітет та навіть настрій. На жаль, у достатній кількості організм їх не виробляє, тому лікарі рекомендують вживати препарати з омега-3. Як вибрати якісний продукт, розкажуть спеціалісти Perla Helsa, українського виробника харчових добавок.
Що варто знати про омега-3
Омега-3 — це група незамінних поліненасичених жирних кислот, які входять до складу клітинних мембран та кровоносних судин, що робить їх гнучкішими, стійкішими та поліпшує передачу нервових імпульсів між ними. Найважливіші форми омега-3 для людського організму:
- EPA (ейкозапентаєнова кислота) — підтримує серцево-судинну систему, зменшує запалення, покращує стан шкіри та суглобів.
- DHA (докозагексаєнова кислота) — необхідна для розвитку та роботи мозку, зору та нервової системи. Особливо важлива для дітей та під час вагітності.
Джерела EPA та DHA — жирна морська риба (лосось, оселедець, форель, сардини, анчоуси) та деякі водорості. На жаль, регулярне споживання морепродуктів може бути обмежене через їхню високу вартість та обмежену доступність. Також є ризик забруднення важкими металами.
Саме тому лікарі та дієтологи радять доповнювати раціон якісними харчовими добавками, наприклад, Omega 3 від Perla Helsa. Це зручний та безпечний спосіб отримати потрібну дозу корисних жирних кислот щодня.
Як правильно обрати дієтичну добавку з омега-3
Варто памʼятати: не всі добавки однаково ефективні та безпечні. Походження сировини, чистота, склад препарату — усе важливе. Щоб омега-3 жирні кислоти дійсно принесли користь, а не стала марною витратою грошей, важливо знати, на що звертати увагу при виборі препарату.
Джерело омега-3 в добавках
Дієтичні добавки Омега-3 переважно виробляють з:
- Морської риби. Один із найпоширеніших і найдоступніших видів — концентрат, отриманий з жирної морської риби (лосось, сардини, тріска, тунець). Також омега-3 видобувають з печінки тріски або глибоководних акул. Такі добавки забезпечують високий вміст EPA і DHA й легко засвоюються організмом.
- Олії криля — добувають з маленької ракоподібної морської істоти, схожої на креветку. Містить EPA і DHA у формі фосфоліпідів, що поліпшує їхнє засвоєння, а також природний антиоксидант астаксантин.
- Водоростей — оптимальний вибір для веганів та людей з алергією на рибу. Такі добавки містять у великій кількості DHA, проте EPA майже або повністю відсутній.
- Льняна олія, масло чіа — містять альфа-ліноленову кислоту, яку організм частково використовує для синтезу EPA та DHA. Такі добавки дешевші й менш ефективні, ніж на основі риб’ячого жиру.
- Синтетичні добавки. Деякі виробники пропонують препарати, створені в лабораторних умовах, наприклад, з етилових ефірів EPA і DHA. Проте така форма гірше засвоюється організмом й може викликати побічні ефекти при регулярному вживанні.
Ліпше купувати препарати на основі риб’ячого жиру, олії криля або водоростей — вони містять EPA і DHA у формі, що добре засвоюється. Рослинні олії дієтологи радять вживати швидше як доповнення до щоденного раціону, а не як основне джерело Омега-3. Синтетичних добавок ліпше уникати.
Вміст EPA і DHA
На етикетці має бути чітко вказані концентрація та пропорції EPA й DHA. Для підтримки здоров’я їх сумарна доза має бути від 250 до 500 мг.
Склад
У продажі можна знайти препарати, що окрім поліненасичених жирних кислот містять вітаміни A, E та D3, які підсилюють дію Омега-3 та сприяють їх засвоєнню. Уникайте продуктів, що мають ароматизатори, барвники та підсолоджувачі.
Чистота та безпека
Обираючи Омега-3, важливо переконатися, що продукт не містить шкідливих речовин — важких металів, токсинів та домішок. На упаковці шукайте згадки про:
- молекулярну дистиляцію — спосіб очищення, який видаляє небезпечні сполуки;
- незалежне тестування або сертифікати якості, наприклад, IFOS, GOED, USP.
Це гарантія безпеки для здоров’я вашої родини.
Термін придатності та форма випуску
Омега-3 легко окиснюється, тому звертайте увагу на:
- термін придатності;
- наявність антиоксидантів (наприклад, вітаміну Е), які уповільнюють цей процес;
- герметичність упаковки.
Щоб зберегти корисні властивості препарату, рекомендується зберігати добавки в прохолодному темному місці та використати до дати, яка зазначена на упаковці.
Виробник
Обирайте продукти від перевірених виробників, які мають міжнародні сертифікати якості та прозору інформацію про походження сировини.
℗
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-26 18:46:00