Львівський портал

Смерть 5-річного львів’янина після лікування зубів: справу скерували до суду

Справу щодо лікарки-анестезіологині, недбалість якої призвела до загибелі 5-річного хлопчика у Львові, вже скерували до суду. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Йдеться про трагічний випадок, який стався у Львові з 5-річним Велесом Пашником у грудні 2023 року. Тоді його мама звернулась в одну з приватних стоматологічних клінік, аби полікувати дитині зуби.

Там фігурантка справи, лікарка-анестезіологиня, провела дитині загальну анестезію для знеболення. Під час операції з видалення зубів та лікування карієсу, яку проводив лікар-стоматолог, у пацієнта критично знизився рівень сатурації, припинилось дихання та в подальшому – зупинилось серце.

Потерпілого ушпиталили, він більше місяця перебував у глибокій комі. Проте врятувати життя дитини медики не змогли – за кілька тижнів хлопчик помер.

Як встановили правоохоронці, насправді лікарка-анестезіологиня не мала належної кваліфікації для роботи з дітьми. Вона підробила та подала в адміністрацію клініки відповідний сертифікат, внаслідок чого незаконно отримала дозвіл на лікування малолітніх пацієнтів.

«Лікарка, яка проводила анестезію, не мала для цього належної спеціалізованої освіти, кваліфікації для роботи із дитячим населенням та досвіду. Відтак через фахову недбалість вона обрала помилкову тактику анестезіологічного забезпечення при стоматологічному втручанні. У подальшому це призвело до тяжких наслідків та смерті пацієнта», – кажуть прокурори.

Крім цього, у серпні 2023 року лікарка, маючи дійсний диплом, який засвідчував право надавати анестезіологічні послуги дорослим, отримала підроблений сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «дитяча анестезіологія».

Додатково до цього вона отримала ще посвідчення про підвищення кваліфікації до диплому за напрямком «дитяча анестезіологія». У подальшому фігурантка використала ці документи для роботи з дітьми у приватній стоматологічній клініці у Львові.

Анестезіологині оголосили підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.2 ст.140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником);
  • ч.5 ст.27 – ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч.4 ст.358 (використання завідомо підробленого документа);
  • ст.138 (незаконна лікувальна діяльність).

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – до п’яти років тюрми.

Розслідування вже завершили, а обвинувальний акт скерували на розгляд суду.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-28 12:53:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин