17-й центр Recovery: у Тернополі відкрили новий медзаклад для реабілітації поранених бійців

У Тернополі відкрили новий реабілітаційний центр для захисників і захисниць України, які зазнали поранень під час бойових дій.
Це вже 17-й заклад національної мережі Recovery, яку заснували Віктор та Олена Пінчуки задля допомоги Силам безпеки й оборони.
Найкращі умови для відновлення
У лікувально-реабілітаційній зоні на першому поверсі створено велику залу фізичної терапії, кабінети ерготерапії, психологічної підтримки, асистивних технологій, фізіотерапії, магнітотерапії, лазерної терапії, масажу, терапії мови й мовлення.
Інноваційні тренажери і апарати покривають увесь спектр функціональних порушень, зокрема від вогнепальних поранень та мінно-вибухових травм.
Кабінети фізичної реабілітації тернопільського закладу оснащені обладнанням із віртуальною реальністю (VR), яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом.
Гейміфікація реабілітаційних процесів підвищує інтенсивність тренувань і прискорює відновлення пацієнтів.
Завдання-орієнтовані вправи додають мотивації, а вбудовані програми аналізу дають змогу ефективно контролювати стан пацієнта й оцінювати результати реабілітації.
Окрім VR-технологій тут є системи для тренування координації, рівноваги, відновлення ходи, мобільний монітор життєвих функцій, пристрої для зменшення болю, запалення та стимуляції загоєння.
Простір центру облаштований за світовими стандартами інклюзивності: широкі дверні отвори, відсутність порогів, антиковзке покриття, поручні в коридорах, інклюзивні санвузли й душові — усе для комфортного пересування та безпечного перебування пацієнтів.
Відділення на другому поверсі включає сестринський пост і 12 палат, кожна з яких має електроприводні функціональні ліжка, функціональні меблі й інклюзивний санвузол із душем.
Мультидисциплінарна команда фахівців — лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення, масажисти — надають професійну допомогу військовим з ампутаціями, черепно-мозковими травмами й ураженнями опорно-рухового апарату.
— Ми даємо їм не просто реабілітацію, а новий старт. Кожне їхнє досягнення — це маленька перемога, яка наближає до великої мети: повернути повноцінне життя тим, хто віддав усе за нашу свободу, — сказала Ірина Камишна, завідувачка реабілітаційного центру в Тернополі.
Розширення мережі
Сьогодні в Україні функціонують 17 центрів: у Вінниці, Дніпропетровській області (три заклади), Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові.
Загалом понад 23 тис. військових уже отримали реабілітаційну допомогу.
У планах засновників проєкту Recovery Віктора та Олени Пінчуків — розширити мережу щонайменше до 19 інноваційних реабілітаційних центрів.
— Для нас дуже важливо продовжувати розбудовувати цю систему реабілітації. Наші герої та героїні віддають велику частину свого здоров’я у цій війні, — зауважив засновник проєкту Віктор Пінчук.
Джерело і фото: Recovery
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-07 15:55:00