Фінляндія не посилатиме своїх миротворців до України

Фінський премʼєр-міністр Петтері Орпо заявив, що уряд країни виступає проти відправлення в Україну військ для гарантування майбутнього «припинення вогню». Про це він сказав під час дебатів у парламенті 12 березня, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Suomenmaa.
Орпо заявив, що миротворчість, відбудова України та її європейський шлях не можуть бути узгоджені без Європи, і Фінляндія, серед іншого, запропонувала низку кроків для мирного процесу.
«Наш президент [Александер Стубб] був дуже активним у цій сфері. Ми готові брати участь у будь-який спосіб, який нам підходить, але ми не будемо посилати солдатів в Україну», – наголосив фінський премʼєр.
За його словами, Фінляндія як країна, що межує з росією, не може цього зробити.
«А з іншого боку, було б ризиковано, якби фінські солдати ризикували вступити в конфлікт з солдатами з сусідньої країни. Тому тут лінія нашого уряду чітка», – зазначив Орпо.
Як повідомляв Львівський портал, Велика Британія та Франція підготували план із розміщення до 30 тисяч європейських військових в Україні для гарантування потенційного «миру».
Водночас у переговорах на рівні начальників штабів стосовно створення міжнародних «сил безпеки» для України, які Франція скликала на 11 березня, участь взяли представники понад 30 країн.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Ints Kalnins/Reuters
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-12 21:18:00