Територіальні поступки не обговорювались: про що говорять делегації США та України в Джидді

Під час першого раунду переговорів делегації США та України обговорювали режим припинення вогню на морі та в повітрі та угоду про рідкісноземельні метали.
Водночас інформація про те, що США нібито “не хочуть чути” від України жодних прохань щодо відновлення кордонів, не відповідає дійсності.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони та мовник Суспільне.
Що обговорюють на зустрічі у Саудівській Аравії
Зазначається, що протягом дня в мережі поширюється інформація із посиланням на іноземні джерела, що нібито під час переговорного процесу в Саудівській Аравії було виключено питання про можливе повернення України до кордонів, що існували до початку військової агресії Росії.
Зокрема, стверджується, що американські чиновники заявили, що начебто навіть “не хочуть чути” жодних прохань від України щодо відновлення кордонів 2014 чи 2022 року.
– Центр перевірив цю інформацію і встановив, що вона не відповідає дійсності. Це питання взагалі не порушувалось, – йдеться у повідомленні ЦПД.
Своєю чергою Суспільне повідомляє, що перший раунд перемовин української та американської делегацій у США був присвячений пропозиції України щодо режиму тиші на морі та в повітрі. В межах першого раунду також було обговорено угоду рідкісноземельних металів.
Під час другого раунду, який триває і нині, буде обговорюватись питання гарантій безпеки для України.
Офіційно представники ані делегації США, ані делегації України, наразі не коментували процес переговорів.
Під час перерви, яку зробили сторони в ході зустрічі, радник з питань національної безпеки США Майк Волц заявив журналістам, що сторони “просуваються” у переговорах. Він не навів жодних деталей того, щодо чого саме є успіхи в обговоренні.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-11 17:04:00