Україна і світ

Резолюція ООН до річниці вторгнення РФ до України: США розробили власний проєкт

Фото: Depositphotos

США вперше від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну не стали співавторами проєкту резолюції Генеральної асамблеї ООН, присвяченої припиненню війни. Однак Сполучені Штати представили свій проєкт резолюції.

Резолюція ООН на підтримку України: позиція США

Спочатку політичний координатор постійної місії США в ООН Джон Келлі в коментарі Голосу Америки заявив, що США не вирішили, чи будуть співавторами резолюції ООН щодо України до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії.

– Вашингтон ще вирішує. Тому, сподіваюся, ми незабаром ухвалимо рішення, – сказав він.

Також Келлі наголосив, що не знає, чи будуть США голосувати на підтримку цієї резолюції.

– Нам потрібно буде подивитися, які інструкції ми отримаємо з Вашингтона. Сподіваюся, вони скоро прийдуть, – додав він.

США розробили конкуруючу резолюцію

Сьогодні США запропонували проєкт резолюції, який конкурує резолюції ООН до річниці вторгнення Росії в Україну, пише Reuters.

У короткій резолюції з трьох абзаців висловлюється жаль з приводу загибелі людей під час “російсько-українського конфлікту” і підтверджується, що “головною метою Організації Об’єднаних Націй є підтримання міжнародного миру і безпеки та мирне врегулювання спорів”.

У заяві також наголошується на необхідності “швидкого завершення конфлікту і міститься заклик до встановлення тривалого миру між Україною і Росією”.
Зараз не зрозуміло, коли Вашингтон сподівається винести проект резолюції на голосування. Генеральна Асамблея, що складається з 193 членів, збереться в понеділок, коли виповниться три роки з моменту російського вторгнення, щоб проголосувати за текст, розроблений Україною та ЄС.

Резолюції Генеральної Асамблеї не є обов’язковими до виконання, але мають політичну вагу.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела писали, що США вперше відмовилися стати співавтором проєкту резолюції ООН до третіх роковин повномасштабного нападу Росії на Україну. Резолюція підтримує територіальну цілісність України й засуджує російську агресію.

За їхніми даними, цю резолюцію підтримали понад 50 країн.

Її мають винести на голосування Генасамблеї ООН у понеділок, 24 лютого.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-22 01:06:00