Ківалов втратить посаду: Одеську юридичну академію приєднають до університету Мечникова
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/kivalov-1-780x470.jpg)
Національний університет Одеська юридична академія, президентом якого є нардеп Сергій Ківалов, приєднують до складу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова у межах модернізації мережі закладів вищої освіти.
Про це повідомило Міністерство освіти та науки України.
Одеську юракадемію приєднали до університету Мечникова
У відомстві заявили, що “реорганізація не вплине негативно на студентів”. Здобувачі освіти продовжать навчання за тими ж програмами без змін умов контрактів та бюджетних місць.
Перехід академії до університету імені Мечникова відбуватиметься поступово упродовж 2025 року.
Для передання майна й узгодження штатного розпису нового укрупненого університету створять комісію з реорганізації на чолі з ректором університету імені Мечникова.
— Водночас права науково-педагогічних працівників двох закладів захищено під час реорганізації, за винятком керівного складу, до якого належать посади президента, ректора та проректорів, — повідомили у МОН.
У міністерстві також нагадали, що у 1997 році Одеську юридичну академію виділили зі складу Одеського університету імені І. І. Мечникова, тож тепер її повертають до структури класичного університету.
Хто такий Сергій Ківалов
Президентом Одеської юридичної академії багато років є Сергій Ківалов. Сам навчальний заклад неофіційно називали “академією Ківалова”.
У 1997 році він очолив її як ректор, а згодом став президентом навчального закладу.
Але в українському соціумі Ківалов відомий насамперед своєю політичною діяльністю. Він був головою ЦВК у 2004 році, коли результати виборів, на яких здобув перемогу Віктор Янукович, були оскаржені в суді через фальсифікацію. На повторних виборах перемогу здобув Віктор Ющенко.
Після цього Ківалов обирався до Верховної Ради від Партії регіонів впродовж чотирьох скликань.
За час перебування у парламенті оглядачі прозвали його “тіньовим куратором судової системи”.
Він підтримав Харківські угоди, які продовжили для РФ базування її флоту на 40 років, диктаторські закони у січні 2014 року, а також був ініціатором закону Колісніченка-Ківалова щодо мовної політики, де йшлося про статус російської мови як регіональної.
Фото: Сергій Ківалов
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-13 17:16:00