Україна і світ

Тверезість як бонус: уколи для схуднення скорочують споживання алкоголю на 40%


Команда американських учених з Університету Північної Кароліни під час дослідження з’ясувала, що препарати для зниження ваги можуть допомогти людям приборкати надмірне вживання спиртного.

– Ліки, початково розроблені для лікування діабету II типу, можуть бути корисними і в інших сферах охорони здоров’я, наприклад, знижуючи ризик серцевих нападів та інсультів, – йдеться в повідомленні.

Дослідження

Для наукового експерименту було набрано 48 осіб із проблемами з алкоголем, які не шукали активного лікування.

За тиждень до ін’єкцій учасників доставили в комфортну лабораторну обстановку і попросили пити улюблені алкогольні напої протягом двох годин, водночас їм було запропоновано відкласти вживання їжі, якщо вони цього забажають.

Зараз дивляться

Потім їх випадковим чином розподілили на групи, яким протягом дев’яти тижнів робили щотижневі ін’єкції низьких доз семаглутиду або плацебо. Протягом цього часу також вимірювався їхній щотижневий режим вживання алкоголю.

Доза семаглутиду становила 0,25 мг на тиждень упродовж перших чотирьох тижнів, 0,5 мг на тиждень упродовж наступних чотирьох тижнів та 1,0 мг упродовж одного тижня. Усі дози вводили під час візитів до клініки.

Після цього всі повернулися в лабораторію з випивкою, щоб повторити процес і подивитися, що змінилося. Дослідники підрахували, скільки спиртного випили люди і концентрацію алкоголю в їхньому диханні.

Великий потенціал

Перше клінічне дослідження такого роду показало, що семаглутид, поширюваний під торговою маркою Wegovy, скоротив кількість випитого алкоголю приблизно на 40% і різко знизив бажання людей випити.

Вчені заявили, що дослідження підтвердило непідтверджені дані пацієнтів і лікарів про те, що семаглутид може призвести до раптової втрати тяги до алкогольних напоїв.

Ключовим відкриттям стало те, що дія семаглутиду була сильнішою, ніж у наявних препаратів для боротьби з алкоголізмом, навіть попри те, що ліки застосовували тільки в найнижчих клінічних дозах.

– Ці дані свідчать про потенціал семаглутиду і подібних препаратів у плані заповнення незадоволеної потреби в лікуванні розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю, – зазначила старший автор дослідження Клара Кляйн.

Науковиця додала, що для повного розуміння безпеки та ефективності препарату в людей із розладами, пов’язаними з вживанням алкоголю, необхідні масштабніші та триваліші дослідження за участю ширших груп населення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-13 10:23:00