Україна і світ

Україна навряд вийде на кордони 2014 року, але частина територій повернеться – Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив, що малоймовірно, що Україна повернеться до своїх кордонів 2014 року. 

Про це він сказав журналістам в Овальному кабінеті. 

Трамп про повернення кордонів України 2014 року 

Президент США Дональд Трамп заявив у середу, що малоймовірно, що Україна повернеться до кордонів 2014 року, натякаючи на те, що країні доведеться поступитися територією Росії, щоб зупинити повномасштабну війну.

– Мені просто здається, і я не висловлюю свою думку з цього приводу, але я багато читав про це, і багато людей вважають, що це малоймовірно, – сказав Трамп.

А також додав: “Дещо з цього повернеться. Я думаю, що частина повернеться. Так, частина цих територій повернеться”. 

Нагадаємо, що напередодні міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою.

– Ми зможемо закінчити цю руйнівну війну та встановити тривалий мир… з реалістичною оцінкою поля бою. Ми прагнемо, як і ви, суверенної та квітучої України. Але ми повинні почати з того, щоб визнати: повернення до кордонів які існували до 2014 року, є нереалістичною метою, – сказав Гегсет.

Він також виключив введення військ США в Україну.

Додамо, що раніше Трамп заявляв, що припинення вогню в Україні можливе в не надто далекому майбутньому.

Трамп зазначив, що не бачить загрози в діалозі з РФ без України і очікує візит російського диктатора Володимира Путіна у США.

Трамп про вступ України до НАТО 

Щодо вступу України до НАТО президент США Дональд Трамп послався на виступ глави Міноборони США Піта Гегсета в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, який назвав ідею вступу України до Альянсу “малоймовірною” та “непрактичною”.

– І я вважаю, що це дійсно так. Вони впродовж довгого часу казали, що Україна не має вступати в НАТО і мені це підходить. Я просто хочу закінчити війну, – сказав Трамп.

Зазначимо, що раніше Піт Гегсет заявив, що членство України в НАТО “не є реалістичним результатом”.

 США не вірять, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів, сказав він.

Також Гегсет зазначив, що будь-які гарантії безпеки не повинні надаватися через членство в НАТО, “а натомість мають підтримуватися боєздатність європейських та неєвропейських військ”, на яких не поширюватимуться гарантії НАТО за статтею 5.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-13 10:03:00