Україна і світ

Китай і NASA готуються зупинити астероїд “найвищого ризику”


І Китай, і США нарощують зусилля зі спостереження за астероїдом 2024 YR4. Хоча ймовірність зіткнення астероїда із Землею у 2032 році невелика, потенційні наслідки досить значні, щоб викликати глобальну реакцію.

Китай і NASA готуються зупинити астероїд 2024 YR4

Потенційно небезпечний астероїд, діаметром від 40 до 90 метрів, був вперше помічений у грудні 2024 року.

Європейське космічне агентство навіть внесло його до списку астероїдів найвищого ризику з ймовірністю зіткнення у 2032 році – 2,2%.

Зараз дивляться

– Ймовірність зіткнення дуже мала, і сам астероїд досить малий, щоб наслідки будь-якого потенційного зіткнення були локального масштабу, але ситуація досить серйозна, щоб привернути увагу світової спільноти планетарної оборони, – зазначили в агентстві.

Як пише Interesting Engineering, очікується, що 22 грудня 2032 року астероїд з великою ймовірністю (98%) пролетить повз Землю.

Наразі найбільшим викликом для астрономів є точне визначення орбіти та розміру астероїду. Ці фактори мають вирішальне значення для розуміння справжньої загрози, яку він становить.

Яскравий маленький астероїд може виглядати так само, як великий, але темний астероїд. Поточні оцінки розміру базуються на відбитому світлі, що не дуже надійно. Астероїд 2024 YR4 стане об’єктом спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба.

Відомо, що Китай “збирає команду планетарної оборони” і розробляє плани місії з відбиття потенційно небезпечних астероїдів.

Минулого року Китай оприлюднив попередній план своєї першої місії із захисту від астероїдів, запуск якої очікується у 2030 році. Місія передбачає спостереження за навколоземним астероїдом, а потім зіткнення з ним космічним апаратом для зміни його траєкторії. Це схоже на те, що намагалося зробити NASA під час місії DART у 2022 році.

Якщо астероїд 2024 YR4 становить значну загрозу зіткнення із Землею, то NASA і Китай можуть розглянути можливість відхилити його, врізавшись у нього космічним апаратом, тим самим змінивши його орбіту.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-12 11:05:00