Україна і світ

Недооцінений помічник: чому ліхтар на зброї — життєво важливий елемент спорядження спецпризначенця

У сучасному бою, де часто доводиться діяти в умовах обмеженої видимості, ліхтар на зброї є критично важливим елементом спорядження. Оператори 73 морського центру спеціального призначення поділилися своїм досвідом використання різних типів ліхтарів та їх значенням для успіху операцій.

Про це йдеться в публікації на сторінці 73 морського центру спеціального призначення імені кошового отамана Антіна Головатого.

За словами бійця з позивним «Фестиваль», їхній підрозділ використовує два типи ліхтарів: повноцінні та вбудовані в прицільні блоки. Останні зазвичай мають інфрачервоний (ІЧ) спектр та призначені для використання з приладами нічного бачення (ПНБ).

«ІЧ-ліхтарі використовуються виключно з ПНБ. В умовах повної темряви, саме такі ліхтарі забезпечують активну підсвітку цілей», — зазначає «Фестиваль».

Важливими характеристиками ліхтаря є його компактність, легкість, сумісність з озброєнням, стійкість до ударів та падінь, а також зручні органи керування, що унеможливлюють випадкове ввімкнення.

Бійці 73 центру отримують зброю зі штатними ліхтарями Inforce, які мають як видимий, так і ІЧ-режими роботи, а також прицільні блоки SureFire з лазерним цілевказівником та звичайним білим ліхтарем.

«Я встановлюю ліхтар з правого боку, оскільки я правша. Ліхтар з лівого боку заважав би хвату та погіршував контроль над зброєю. І при носінні зброї на ремені, ліхтар не створює дискомфорту та не чіпляється за спорядження. Використовую виносну кнопку керування, розміщену зверху цівки, що дозволяє зручно керувати ліхтарем і правою, і лівою рукою», — ділиться «Фестиваль».

Особливо корисними ліхтарі є під час міських боїв. У Бахмуті вони допомагали оцінювати стан забудов, шукати тимчасові укриття та позиції.

«Під час евакуації груп ІЧ-ліхтар позначав позиції для транспортних засобів, що значно зменшувало час контакту та дозволяло безпомилково вийти на точку евакуації», — розповідає боєць.

Збройові ліхтарі є обов’язковими для спецпідрозділів, адже в комплексі з ПНБ вони дають технологічну перевагу та підвищують ефективність операторів. Штурмовики, які ведуть бої на близькій дистанції, також потребують ліхтарів для швидкої оцінки місцевості, виявлення ворога та економії часу.

Водночас для піхоті ліхтарі не є першочерговою необхідністю. Їхня зброя часто не передбачає встановлення ліхтаря, а бойові дії відбуваються на відкритій місцевості, де ліхтар може лише демаскувати позицію.

Як повідомляла АрміяInform, бійці 73 морського центру спеціального призначення, які виконують надскладні завдання, потребують надійної та ефективної зброї. Старший оператор центру з позивним «Ден» розповів про свій вибір штурмової гвинтівки та поділився секретами догляду за нею.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-02-05 12:28:00