Україна і світ

Не благодійність: Рубіо заявив, що іноземна допомога має просувати інтереси США

Фото: Getty Images

Заморожування допомоги США необхідне, щоб перевірити, чи справді вона відповідає національним інтересам та приносить користь партнерам та союзникам. Водночас є механізм надання винятків, який дозволяє зберегти фінансування критично необхідних проєктів – щодо порятунку життя, надання їжі, ліків тощо.

Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо 4 лютого у Коста-Ріці, відповідаючи на запитання журналістів.

Чому США заморозили іноземну допомогу

– Я продовжую підтримувати іноземну допомогу. Але іноземна допомога – це не благодійність. Вона існує для просування національних інтересів Сполучених Штатів. Кожен долар, який ми витрачаємо, доки я держсекретар і президент Трамп перебуває у Білому домі, буде доларом, який просуває наші національні інтереси, – пояснив він.

Проте, за його словами, є програми, до яких багато питань і які слід закрити, а є такі, про які  треба дізнатися більше.

Рубіо також нагадав про механізм надання винятків, який діє вже протягом тижня і стосується програм порятунку життя.

– Якщо це невідкладна допомога для порятунку життя – їжа, ліки, будь-що – вони не включені до заморожування, – додав він.

І зауважив: якщо якась організація отримує кошти і не знає, як податися на механізм надання винятків, то виникають питання щодо її компетенції.

Крім того, держсекретар, який також є виконувачем обовʼязків голови Агенції з міжнародного розвитку (USAID), звинуватив організацію у приховуванні інформації щодо використання наданих коштів та марнотратстві.

– У деяких випадках вони проходять через чотирьох різних підрядників, перш ніж потрапляють до адресата.  У деяких випадках 10, 12, 13%, можливо, й менше грошей із USAID доходили до одержувача, а решта йшли на накладні витрати та бюрократію, – розповів Рубіо.

Він зауважив, що США не збираються припиняти іноземну допомогу, але вона має реально працювати і сприяти національним інтересам.

3 лютого штаб-квартиру Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у Вашингтоні було зачинено.

Перед цим Дональд Трамп ухвалив рішення про тимчасове припинення всіх програм зовнішньої фінансової допомоги терміном на 90 днів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-05 10:47:00