Україна і світ

Медогляди та різноманітне меню: в Коордштабі розповіли про умови утримання полонених РФ

Україна дотримується норм Женевської конвенції щодо утримання військовополонених. Зараз функціонують п’ять спеціалізованих таборів, де створені комфортні умови для полонених російських військових.

Про це пише Укрінформ з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Табори для полонених діють згідно норм гуманітарного права

На території України діють п’ять державних установ під назвою Табір для утримання військовополонених. Перший було відкрито у 2022 році на заході Україні. Установи функціонують відповідно до положень Женевської конвенції та гуманітарного права, зазначили в Коордштабі.

Згідно з міжнародними нормами, полонені мають медичний догляд, повноцінне харчування, можливість отримувати посилки й листи та час для відпочинку. Вони можуть працювати, але для офіцерів це є добровільним вибором.

В Коордштабі наголошують, що в Росії немає спеціалізованих таборів для військовополонених. Українських бійців утримують у звичайних в’язницях, створюючи для них окремі блоки.

Саме Україна ініціювала обмін військовополоненими ще у 2022 році. До того такі процеси відбувалися лише після завершення бойових дій. Росія неодноразово зривала домовленості, відкладаючи або скасовуючи обміни.

Умови утримання російських полонених

Утримання одного російського військовополоненого коштує Україні 10 тис. грн на місяць. Полонені, які працюють, можуть витрачати зароблене у таборовому магазині, де всі покупки здійснюються через списання коштів з особистого рахунку.

Щомісяця до таборів приїжджають журналісти з різних країн, аби побачити умови утримання військових РФ. Медійники мають право спілкуватися і знімати лише тих полонених, які надали на це згоду.

Кожен військовополонений отримує стандартний набір речей: три види взуття (черевики, туфлі, шльопанці), кілька пар шкарпеток, штани, куртку, білизну, головні убори, а також засоби гігієни – мило, зубну пасту, рушник, туалетний папір, бритву.

У таборах працюють лікарі різних спеціальностей: рентгенолог, хірург, терапевт, невропатолог, стоматолог і психіатр. Полоненим проводять обстеження, роблять кардіограми, лікують зуби, контролюють вагу. Медики зазначають, що у більшості військовополонених щомісяця спостерігається збільшення маси тіла.

Повсякденне життя військовополонених

Раціон у таборах формується відповідно до військових норм харчування. Полонені не мають нарікань на якість їжі, а меню змінюється щодня.

Після обіду багато з них йдуть працювати. Робота, згідно з Женевською конвенцією, не повинна принижувати людську гідність. Також на території табору є спортивний майданчик для занять фізичною активністю.

Нагадаємо, 15 січня відбувся черговий обмін полоненими між Україною та РФ. Додому повернулися 25 українців – цивільних та військових.

Фото: Азов

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-04 18:44:00