Україна і світ

Як часто треба міняти зубну щітку – поради стоматолога


Коли йдеться про гігієну ротової порожнини, усі знають, що це треба робити двічі на день щонайменше протягом двох-трьох хвилин.

Але перш ніж почистити зуби, поставте запитання, чи не настав час для нової зубної щітки?

Як вибрати зубну щітку

Звичайна зубна щітка — це дуже простий, але водночас важливий інструмент для очищення зубів і порожнини рота від нальоту та залишків їжі.

Однак необхідно підібрати жорсткість щетини відповідно до ваших потреб. М’яка щітка підходить для маленьких дітей або для дорослих з підвищеною чутливістю зубів і ясен.

Жорстка більше підійде для боротьби із зубним каменем та очищення знімних протезів. Тож оптимальним варіантом, який влаштує всіх інших, є середня жорсткість щітки.

Водночас щетина може бути виготовлена як з натуральних, так і із синтетичних матеріалів. Довжина, форма і розмір теж мають значення, адже це суттєво впливає на ефективність процедури.

Наприклад, маленькі дають змогу точніше контролювати рухи. Вони корисні для дітей. Довгі щітки мають більший діапазон обробки порожнини рота, тому зручні переважно для дорослих.

Класична форма голівки забезпечує ефективне очищення. Кругла або овальна легше впорається з важкодоступними ділянками задніх зубів.

Крім того, бажано, щоб ручка щітки була зручною та неслизькою, а вага – легкою. Це особливо важливо для людей з обмеженою рухливістю.

—  Як лікар раджу спробувати різні варіанти, щоб знайти той, який найкраще підходить саме вам, —  каже Олена Прудка.

Як часто треба замінювати зубну щітку: правила

Правильний догляд за зубами та яснами залежить не лише від техніки чищення, але й від стану самої щітки. Одне з найпоширеніших запитань пацієнтів — як часто потрібно міняти зубну щітку?

Загальна рекомендація полягає в тому, що зубну щітку потрібно змінювати кожні три місяці. Однак є нюанси.

  • Неохайний вигляд. Якщо ви помітили, що щетинки щітки деформувалися або почали нагадувати мітлу, це знак, що пора її замінити, незалежно від того, скільки часу ви користувалися. Бо інакше це може призвести до утворення нальоту, карієсу і зубного болю.
  • Хвороби. Якщо ви перенесли грип чи застуду, краще теж замінити щітку, щоб уникнути повторного зараження.
  • Пристрасть до процедури. Якщо ви чистите зуби більш як два рази на день або використовуєте щітку для чищення інших частин рота (наприклад, язика), термін служби щітки теж може скоротитися.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-04 11:28:00