Україна і світ

Сили безпілотних систем провели понад 220 операцій на території РФ за пів року – Сухаревський

Фото: Міноборони

Сили безпілотних систем ЗСУ за шість місяців існування здійснили понад 220 операцій на території Росії, запустивши понад 3,5 тис. безпілотників.

Про це розповів командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський в інтерв’ю Донбас.Реалії.

Сили безпілотних систем ЗСУ успішно виконують завдання

За словами Сухаревського, українські дрони-бомбери і підрозділи демонструють високу ефективність.

– Якщо говорити про бойові застосування, то, підсумовуючи 2024 рік, орієнтовні цифри наступні: нашими підрозділами проведено понад 220 операцій з глибинного ураження противника по території Росії. Запущено більше ніж 3,5 тис. засобів на цей момент, – розповів Сухаревський.

Говорячи про високу ефективність, командувач повідомив, що тільки за останні два місяці підрозділ Nemesis знищив понад 15 дорогих російських зенітних установок, зокрема Бук-М3 і Тор. Один з ударів по Бук-М3 було завдано два тижні тому на відстані 57 км.

Крім того, триває активна робота над систематизацією програмних комплексів і розробкою нових тактик для наземних роботизованих систем.

– Ми вже почали процес синхронізації та вироблення складових діяльності на морі в концепті оборони та атаки. І я думаю, що дуже скоро ми вже перейдемо до практичної складової такої діяльності, – додав він.

Нагадаємо, Україна стала першою державою, яка сформувала новий рід військ – Сили безпілотних систем.

У лютому минулого року президент Володимир Зеленський доручив створення окремого роду сил безпілотних систем, а 25 червня він підписав указ про їхнє створення.

У вересні 2024 року глава держави підписав закон про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил ЗСУ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-03 16:51:00