Україна і світ

Мобілізація медпрацівників: Кабмін визначив, хто підпадає під 100% броні


Кабінет міністрів переглянув порядок бронювання медиків від мобілізації у зв’язку з введенням у дію Указу Президента України “Про протидію загрозам національній безпеці України у сфері охорони здоров’я в особливий період”.

– Уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників державних і комунальних медзакладів, – йдеться в повідомленні МОЗ.

Хто отримав 100% броні

Повідомляється, що заброньованими можуть бути всі медичні працівники:

  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • закладів громадського здоров’я, закладів, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертизи, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи.

Для решти фахівців, які працюють у медустановах – обмеження в бронюванні залишаються чинними.

Як було раніше

Раніше медичні заклади, визнані критично важливими, могли забронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки можливе було лише за окремим рішенням міністра оборони.

Значна частина військовозобов’язаних у медзакладах – медики-жінки. Їхня кількість раніше також враховувалася при визначенні частки військовозобов’язаних, які можуть бути заброньовані.

Однак цю норму було змінено, а відсоток бронювання розраховується виключно від кількості військовозобов’язаних чоловіків. Тому, щоб забезпечити належну роботу, лікарні змушені були постійно звертатися за додатковими дозволами для бронювання понад 50% військовозобов’язаних чоловіків.

Рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатися за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на Міноборони. Таким чином лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити.

На сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медзакладах. Тому таке рішення дасть змогу забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним у необхідному обсязі.

Механізм розбронювання

Водночас потреби Збройних сил України та сектору оборони в медиках, які можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, забезпечуватимуться через механізм розбронювання окремих медичних працівників, яких потребує.

Розбронювання відбуватиметься за запитом від Міноборони та Командування медичних сил щодо потреб у тих чи інших фахівцях-медиках.

Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних Сил або інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, із призначенням на медичні посади військової служби.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-02 09:26:00