Україна і світ

Адвокати, іноземці, рецидивісти, посадовці — затримано ще 19 організаторів «ухилянтських схем»

Про це повідомила 22 січня Служба безпеки України.

Фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші незаконно переправляли чоловіків за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.

На Одещині правоохоронці зупинили поблизу кодону 4 мікроавтобуси, в яких місцеві ділки намагалися приховано вивезти до невизнаного Придністров’я 47 ухилянтів.

У супроводі «кортежу» з військовозобов’язаними їхало авто, в якому знаходилися організатори цієї схеми.

Загалом злочинна група із переправлення ухилянтів складалася із 9 осіб, серед яких — двоє іноземців з Південного Кавказу. Наразі всі вони перебувають під вартою.







На Харківщині викрито ще 4 організаторів «ухилянтських схем». Серед затриманих — місцевий адвокат та рецидивіст, який має судимість за умисне вбивство.

До незаконної діяльності вони залучили понад 10 спільників. Зловмисники продавали ухилянтам фіктивні меддовідки про наявність інвалідності для зняття з військового обліку.

Під час обшуків у затриманих виявлено майже пів мільйона американських доларів.

У Києві «на гарячому» затримано колишнього адвоката, який допомагав ухилянтам втекти за кордон під виглядом експедиторів гуманітарних вантажів.

Для реалізації злочинного механізму фігурант оформлював своїх клієнтів до місцевої благодійної організації.

У Полтавській області викрито посадовицю Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА. Для оформлення фейкової інвалідності вона торгувала підробленими медвисновками щодо обстежень на магнітно-резонансній томографії.

Ще одну схему в регіоні організували двоє підприємців, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій.

На Хмельниччині підозру отримали заступник голови лікарсько-консультативної комісії та двоє місцевих лікарів, які безпідставно оформлювали військовозобов’язаним меддовідки для отримання інвалідності.

За викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 2, 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • чч. 2, 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою).

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон чи не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-01-23 08:39:00