Україна і світ

Захоплення частини Харківщини у 2024: в Україні затримали двох генералів і полковника

Співробітники ДБР і СБУ затримали трьох колишніх командирів – двох генералів і полковника. За версією слідства, їхня недбалість під час виконання службових обов’язків у травні 2024 року дозволила російським військам захопити частину території Харківської області.

Про це повідомили в ДБР і СБУ.

Затримано екскомандирів, причетних до захоплення частини Харківщини

Затриманими є колишні командири оперативно-тактичного угруповання Харків, 125-ї окремої бригади територіальної оборони та 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади.

СБУ і ДБР не розкрили імена затриманих, але, за інформацією джерел Української правди та РБК-Україна, йдеться про бригадного генерала Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка і полковника Іллю Лапіна.

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Зазначається, що через їхнє недбале ставлення до служби російські окупанти змогли захопити територію Липецької сільської територіальної громади Харківського району.

Крім того, це призвело до значних втрат серед військових і озброєння, а також зриву заходів оборони державного кордону в їхній зоні відповідальності.

Слідство з’ясувало, що бригадний генерал обрав оборонні позиції для 125-ї бригади тероборони, що не відповідали її можливостям, хоча мав у розпорядженні підрозділи для їхнього посилення. Він також припустився й інших помилок:

  • не уточнив напрямки основних ударів ворога;
  • не організував належну підготовку оборони;
  • не провів маневри силами та засобами угруповання;
  • не забезпечив підтримку артилерією та авіацією.

Колишній командир 125-ї окремої бригади тероборони, генерал-лейтенант, також не врахував можливості росіян щодо відновлення наступу в зоні оборони бригади.

Він недостатньо реагував на посилення бойових можливостей ворога та загрози. Зокрема, не облаштував позиції бойової охорони, не займався укомплектуванням бригади, ставив завищені бойові завдання батальйонам і не організував належну підготовку опорних пунктів і загороджень через відсутність оперативно-тактичних розрахунків.

– Крім того, колишній комбриг маючи інформацію про підготовку наступальних дій противника не довів її до підлеглих, не забезпечив максимальну мобілізацію та присутність всього особового складу бригади, у тому числі офіцерів на своїх позиціях, – повідомили в ДБР.

Під час бою він не забезпечив потрібну вогневу підтримку бригаді артилерією, не використав резерви, не налагодив взаємодію з іншими підрозділами та не знав, що насправді відбувається на полі бою.

Тоді як екскомандир 415 батальйону 23 омбр не організував оборону в селах Стрілеча, Красне Липці та Слобожанське, які були в його зоні відповідальності.

Він не визначив, які об’єкти потрібно було включити в опорні пункти і як підготувати їх до захисту, не подумав про протидію підземно-мінній боротьбі противника. Фігурант також не організував місця обладнання сховищ і складів.

У ДБР повідомили, що під час бою з ворогом затриманий не доповів старшому командиру про ситуацію, не зупинив відхід 12 солдатів, які самовільно залишили поле бою, і віддав бойовий наказ за відсутності наказу старшого командира.

Крім того, він не виконав наказ командира бригади щодо відновлення втрачених позицій.

Через ці порушення противник проник на 10 км углиб оборонних рубежів і взяв під контроль частину території вздовж державного кордону.

Затриманих доставлять до Києва, де їм повідомлять про підозри у злочинах за ч. 4 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану).

Екскомандиру 415 батальйону додатково висунуть обвинувачення за ст. 429 КК України (самовільне залишення поля бою).

Санкція статей передбачає покарання до 10 років ув’язнення.

Наразі готують звернення до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 15:26:00